Zdrojewski: Po części Jan Paweł II już jest elementem kampanii wyborczej

- Po części Jan Paweł II już jest elementem kampanii wyborczej - mówił w Porannej rozmowie Gazeta.pl Bogdan Zdrojewski, senator Platformy Obywatelskiej. Jak dodał, PiS próbuje pośmiertnie wręczyć Janowi Pawłowi II legitymacje partyjną.
Zobacz wideo

PiS wbrew okolicznościom próbuje pośmiertnie wręczyć Janowi Pawłowi II legitymacje partyjną. Niezwykle nieudolnie, ale dla części elektoratu skutecznie - ocenia Bogdan Zdrojewski, senator Platformy Obywatelskiej. Jak podkreśla, te działania partii rządzącej to kolejny element podziału polskiego społeczeństwa.  

- Nie uważam, że ta sprawa przesądzi o wyniku wyborów, to będzie jeden z tematów kampanii wyborczej, raczej drugorzędny - stwierdza polityk. W jego ocenie działania PiS wobec JP II mają zmoblizować elektorat prawicy.

Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl

- Jednocześnie ten elektorat, który na skutek ogromnych ilości informacji o nepotyzmie, kradzieżach, Willa Plus, niegospodarności, tego, co się dzieje w wymiarze sprawiedliwości, może nie zagłosować na Platformę i pozostać w domu - zaznacza. - Ten sentymentalny elektorat może w obronie Jana Pawła II i Kościoła zagłosować na PiS - podsumowuje. 

Papież Franciszek Papież Franciszek po reportażu dot. Jana Pawła II: Wszystko było tuszowane

TVN24: Karol Wojtyła tuszował pedofilię

Bogdan Zdrojewski odniósł się do głośnego reportażu TVN24 dotyczącego Jana Pawła II. Przypomnijmy, Marcin Gutowski w wyemitowanym kilka dni temu materiale przedstawił dowody, które wskazują, że w latach 1964-78 metropolita krakowski kardynał Karol Wojtyła tuszował pedofilię podległych mu księży.

Dziennikarz "Czarno na Białym" wpadł na trop podejrzeń ws. Wojtyły w marcu 2021 roku, gdy otrzymał nagranie od jednej z ofiar generała Theodore'a McCarricka. To zapis jego rozmowy z 94-letnim wówczas Rembertem Weaklandem, który przez 10 lat był najwyższym przełożonym zakonu benedyktynów. - Kiedy stałem na czele zakonu, jeździłem do Polski. Odwiedzałem tam kardynała Wojtyłę. Pamiętam, że była tam sprawa arcybiskupa, który był pedofilem. Wojtyła przyznał, że wiedział o niej - słyszymy na nagraniu.

W reportażu wybrzmiewa również wątek ks. Bolesława Sadusia, który pracował w krakowskiej kurii, u boku Wojtyły. Odpowiadał tam za katechizację dzieci i młodzieży, a następne był proboszczem w parafii św. Floriana. Współpracował także z SB. Z relacji świadków wynika, że duchowny przez lata molestował chłopców, a gdy skandale z jego udziałem wyszły na jaw, przyszły papież w trybie pilnym wysłał go do Austrii.

Konferencja prasowa Donalda Tuska w Senacie Tusk wyśmiał Morawieckiego. "Mateusz, ty masz promować obecnego szefa"

Karolina Hytrek-Prosiecka porozmawia z Bogdanem Zdrojewski również na temat renty socjalnej, podwyższenia której domagają się protestujące w sejmie dorosłe osoby z niepełnosprawnościami i ich opiekunowie. Od 1 marca 2023 roku renta wynosi 1588 złotych 44 groszy brutto.

Więcej o: