Śmierć syna posłanki KO. Bliscy pożegnali Mikołaja Filiksa

We wtorek na cmentarzu w miejscowości Dolice został pochowany 15-letni Mikołaj Filiks, syn posłanki Koalicji Obywatelskiej Magdaleny Filiks. Rodzina prosiła o uszanowanie prywatności w czasie pożegnania.

Posłanka Koalicji Obywatelskiej i założycielka Komitetu Obrony Demokracji przekazała w mediach społecznościowych informację o śmierci swojego nastoletniego syna Mikołaja. Chłopiec zmarł 17 lutego, a 7 marca odbyły się uroczystości pogrzebowe. Jak podaje TVN24, rano bliscy pożegnali go w kaplicy na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie. Wczesnym przedpołudniem urna z prochami Mikołaja została złożona do grobu na cmentarzu w Dolicach.

Magdalena Filiks w imieniu swoim i córek, Aleksandry i Mai, poprosiła o uszanowanie prywatności rodziny podczas uroczystości. Mikołaj 8 marca skończyłby 16 lat. 

Więcej najnowszych informacji przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Sprawą śmierci Mikołaja zajęła się prokuratura. W tej kwestii czekamy na oficjalne informacje śledczych lub rodziny. 

Zmarł syn Magdaleny Filiks. Posłowie przekazują posłance swoje kondolencje

Pod wpisem posłanki pojawiły się kondolencje od innych polityków. "Magdaleno, dla Ciebie i Bliskich wyrazy najgłębszego współczucia. Wielki wstrząs" - napisał były minister spraw wewnętrznych i administracji Ryszard Kalisz.

"Magda żadne słowa nie pomogą, ale tulę mocno i nie poddawaj się, trzymam za Ciebie kciuki..." - dodał eurodeputowany, lider Wiosny Łukasz Kohut. "Serce mi pęka na tysiąc kawałków. Przyjmij wyrazy współczucia" - napisała pod postem posłanka PO Jagna Marczułajtis-Walczak. 

"Przyjmij moje najszczersze kondolencje. Potrzebujesz siły, aby wytrwać. Jeżeli mogę być do czegoś pomocna, możesz liczyć na wsparcie. Nie umiem wyrazić jak ogromnie, ogromnie Ci współczuję..." - napisała współprzewodnicząca Nowej Lewicy Anna Maria Żukowska.

Znicz - zdjęcie ilustracyjneSyn posłanki PO Magdaleny Filiks nie żyje. Posłowie przekazują kondolencje

"Brakuje słów. Bardzo współczuje" - napisał Adam Szłapka z Nowoczesnej. "Magda, kochana, jestem z Toba w myślach i modlitwie" - dodała wiceprezeska PSL Urszula Pasławska. "Brak słów. Najszczersze wyrazy współczucia" - przekazał sekretarz generalny PO Marcin Kierwiński. "Płaczę, współczuję i tulę bardzo mocno" - napisał lider Lewicy Tomasz Trela. "Moje kondolencje z całego serca" - dodał Dariusz Joński z KO. "Najszczersze kondolencje, serce pęka..." - dodał senator PO Krzysztof Brejza. "Tak strasznie mi przykro, jesteśmy z Tobą i z Twoją rodziną" - napisała współprzewodnicząca Partii Razem Magda Biejat. "Jesteśmy z Tobą" - zapewnił Cezary Tomczyk z KO.

"Pani Poseł, najszczersze wyrazy współczucia" - przekazał Artur Dziambor, prezes Wolnościowców. Taki sam wpis pojawił się w komentarzu posłanki Solidarnej Polski Anny Marii Siarkowskiej. "Najszczersze wyrazy współczucia" - napisał Rafał Romanowski z PiS. "Szczere kondolencje" - dodał Krzysztof Tuduj z Konfederacji.

Jeśli doświadczasz problemów emocjonalnych i chciałbyś uzyskać poradę lub wsparcie odwiedź stronę iniawsparcia.pl, gdzie znajduje się informacja o dyżurach oraz lista ośrodków, w których osoby będące w kryzysie psychicznym, jak i ich bliscy, znajdą informacje na temat miejsc w ich regionie świadczących specjalistyczną pomoc.

W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia zadzwoń na numer 997 lub 112.

Więcej o: