Senator Bury nie wystartuje w wyborach parlamentarnych. Wspomniał o rozstaniu z żoną

Jacek Bury, senator i członek Polski 2050 nie będzie kandydował w najbliższych wyborach parlamentarnych. Jako powód polityk podał kwestie prywatne. Bury podkreślił, że nie rezygnuje z polityki.

O rezygnacji ze startu w wyborach Jacek Bury poinformował w wywiadzie dla "Dziennika Wschodniego". Później zamieścił wpis na Twitterze. "Od 2 lat współpracuję z Szymonem Hołownią i dalej będę to robił na rzecz lepszej Polski. Nic w tej sprawie się nie zmienia. Zdecydowałem się wycofać ze startu w wyborach parlamentarnych ze względów osobistych i dla dobra moich dzieci" - napisał polityk z Lublina. 

Zobacz wideo „Nie ma żadnego pomysłu na zakaz jedzenia mięsa. To celowa nadinterpretacja"

Jacek Bury nie będzie kandydował. "Próba dyskredytacji mnie przez moją żonę"

Nieco więcej szczegółów Bury przekazał we wspomnianym wywiadzie. - Jestem osobą odpowiedzialną, także za swoją rodzinę. Kierując się troską o swoich bliskich, podjąłem decyzję, że nie będę startował w najbliższych wyborach parlamentarnych i ograniczę swoją działalność publiczną. Decyzja ta jest rezultatem zaplanowanej i od ponad roku realizowanej próby dyskredytacji mnie przez moją żonę, z którą się rozstaję - powiedział. - Są to kwestie prywatne, których nie chcę zbyt mocno nagłaśniać, ale otaczająca nas rzeczywistość pokazuje, że sprawy tego typu mają to do siebie, że w walce o finanse, czy o lepszą pozycję negocjacyjną, niejednokrotnie stosowane są nieczyste zagrania, szantaż i narzędzia o destrukcyjnym oddziaływaniu dla obu stron, ale też dla rodziny. W przypadku osób publicznych często wykorzystywane są do tego typu rozgrywek media, a ja nie chcę ponosić aż tak dużych kosztów dla moich bliskich. Dlatego chciałbym, aby uszanowano moją decyzję o wycofaniu się ze startu w wyborach - dodał.

Wybory / zdjęcie ilustracyjnePakt Senacki 2023. Jest porozumienie partii opozycyjnych

Polityk podkreślił, że nie rezygnuje z polityki. - Jak już powiedziałem, nie wycofuję się i do końca kadencji będę normalnie pracował. Dotyczy to także paktu senackiego. Szymon Hołownia powierzył mi misję ułożenia list senackich z innymi partiami i jesteśmy na bardzo dobrej drodze. Wiem, że Szymon i cała Polska 2050 poradziłaby sobie beze mnie, aczkolwiek chcę w tym uczestniczyć, bo do tej pracy się zobowiązałem. Ale to nie oznacza, że muszę kandydować - powiedział.

Jacek Bury dołączył do Polski 2050 Szymona Hołowni w styczniu 2021 roku. Wcześniej należał do klubu Koalicji Obywatelskiej. W wyborach do Senatu w 2019 roku startował z poparciem KO, Koalicji Polskiej i Lewicy. W latach 2015-2019 był członkiem Nowoczesnej Ryszarda Petru. 

Bury jeszcze w tym tygodniu ogłaszał razem z przedstawicielami PO, Lewicy, PSL i Ruchu Tak! Dla Polski zawarcie paktu senackiego. 

Więcej o: