PiS i Koalicja Obywatelska idą łeb w łeb. Dzieli je niecały punkt [SONDAŻ]

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w minioną niedzielę, zwyciężyłoby Prawo i Sprawiedliwość. Jednak przewaga partii Jarosława Kaczyńskiego nad Koalicją Obywatelską mocno stopniała i wynosi niecały punkt procentowy.
Zobacz wideo Ozdoba: Wyborcy chcą formuły Zjednoczonej Prawicy

Jak wynika z sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Spraw Publicznych, na najwyższe poparcie wciąż może liczyć Prawo i Sprawiedliwość. Na partię Jarosława Kaczyńskiego głosować chce 34,7 proc. respondentów. To wzrost o 0,45 pkt proc. względem badania styczniowego.

Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl

Jerzy S.Jest wyrok ws. Jerzego S. Aktor prowadził auto pod wpływem alkoholu

Minimalna różnica między PiS a KO

Na drugie miejsce powróciła Koalicja Obywatelska z wynikiem 33,91 proc.- oznacza to spadek o 0,49 pkt proc. "Tym samym partię rządzącą oraz główną partię opozycyjną dzieli więcej niż przed miesiącem, jednak cały czas różnica jest minimalna i wynosi 0,79 pkt proc." - podkreśla StanPolityki.pl. Wyborcze podium zamyka Konfederacja, na którą głosować chce 11,13 proc. ankietowanych. To wzrost o 2,68 względem stycznia.

Do Sejmu dostałyby się jeszcze dwie partie: Polska 2050 Szymona Hołowni z poparciem na poziomie 7,33 proc. (spadek o 5,87 pkt proc.) oraz Lewica, na którą głosować chce 6,74 proc. badanych (wzrost o 2,41 pkt proc.).

Poniżej progu wyborczego znalazłoby się Polskie Stronnictwo Ludowe z wynikiem 3,73 proc. (spadek o 0,4 pkt proc.), a także debiutująca w zestawieniu Ogólnopolska Federacja "Bezpartyjni i Samorządowcy", która uzyskała 2,08 proc. głosów.

Badanie Instytutu Badań Spraw Publicznych dla StanPolityki.pl zostało przeprowadzone w dniach 24-27 lutego na próbie 1000 dorosłych Polaków.

Zakład Karny w BarczewieKilkadziesiąt zawiadomień ws. przemocy w więzieniu w Barczewie

***

Porannej Rozmowy i Zielonego Poranka możecie słuchać też w wersji audio w dużych serwisach streamingowych, np. tu:

Więcej o: