KO dogania PiS. Kampania się rozkręca, Polacy coraz bardziej zdecydowani [SONDAŻ]

Prawo i Sprawiedliwość prowadzi w sondażach wyborczych. Prawie 35 proc. Polaków oddałoby głos na partię rządzącą. Liczba osób niezdecydowanych jest znacznie niższa niż na początku roku, na czym zyskuje Koalicja Obywatelska - wynika z sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej".

Sondaż przeprowadzony w dniach 17-18 lutego br. wskazuje na malejącą przewagę PiS nad Koalicją Obywatelską. Jednocześnie spadł odsetek osób niezdecydowanych. "Na zwiększonej mobilizacji korzystają największe partie. To dowód na rozkręcanie się kampanii przedwyborczej" - pisze "Rzeczpospolita".

Jarosław KaczyńskiKłopotów Kaczyńskiego ciąg dalszy. PiS bez szans na samodzielne rządy

PiS wciąż prowadzi, poparcie dla KO coraz większe [SONDAŻ]

Prawo i Sprawiedliwość cieszy się największym poparciem - na tę partię w tegorocznych wyborach parlamentarnych głos oddałoby 34,7 proc. ankietowanych (wzrost o 0,8 pkt proc. względem poprzedniego sondażu). Z kolei Koalicja Obywatelska może liczyć na poparcie rzędu 28,6 proc. (wzrost o 1,3 pkt proc.) - wynika z sondażu IBRiS.

Najnowsze badanie wskazuje również, że 7,1 proc. ankietowanych nie wie, na kogo oddałoby głos. To dwa razy mniej niż w styczniu, gdy odsetek niezdecydowanych wynosił aż 14,5 proc.

Donald TuskTusk proponuje program "Cela plus". "System dojenia państwa"

Kampania przedwyborcza zaczyna się rozkręcać? Zyskują największe partie - PiS i KO

We wcześniejszym sondażu, przeprowadzonym w dniach 3-4 lutego, 33,9 proc. badanych zadeklarowało, że odda głos na PiS, a 27,3 proc. na KO. Natomiast w styczniu partia rządząca cieszyła się poparciem rzędu 29,7 proc., a KO - 25,4 proc.

Więcej informacji z Polski przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

"Rzeczpospolita" zauważa, że kampania przedwyborcza zaczyna się rozkręcać. "W mediach społecznościowych coraz więcej ostrych polemik i prawdziwych wojen, takich jak ofensywa w sprawie rzekomego zakazu spożywania mięsa, który ma wprowadzać Unia za pośrednictwem prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. Rekordowe zasięgi tej mięsnej awantury pokazują, jak bardzo emocjonalna kampania czeka nas przez najbliższe miesiące" - czytamy.

Rafał TrzaskowskiNie, raport C40 Cities nie zakłada "zakazu jedzenia mięsa"

Zobacz wideo Ukraińcy na granicy z Polską rok po inwazji Rosji. "Wojna jest straszna. Do tego nie można przywyknąć"
Więcej o: