Nieoficjalnie: Andrzej Duda zaprosił dyplomatów do Zakopanego. Będą narty i kulig

Wszyscy akredytowani w Polsce dyplomaci spotkają się w weekend w Zakopanem. Do ambasadorów i konsulów zaproszenie skierował prezydent Andrzej Duda, który - według medialnych ustaleń - w niedzielę chce zorganizować kulig w Dolinie Chochołowskiej.

O spotkaniu w Zakopanem prezydenta Andrzeja Dudy z dyplomatami informuje Onet. To nieoficjalne ustalenia portalu - wiadomości nie potwierdza ani Kancelaria Prezydenta, ani Ministerstwo Spraw Zagranicznych, które ma być współorganizatorem. Zgodnie z doniesieniami, w mieście są już funkcjonariusze Służby Ochrony Państwa, którzy sprawdzają miejsca, w jakich mają pojawić się zaproszeni przez prezydenta goście.

Więcej aktualnych informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo

Andrzej Duda zaprosił dyplomatów do Zakopanego

Portal podaje szczegóły weekendowego zjazdu dyplomatów do Zakopanego. Ma być wspólny obiad w restauracji w Witowie, kulig w Dolinie Chochołowskiej i narty.

To nie jest jeszcze pewne na 100 proc., ale planowany jest duży góralski kulig z kilkudziesięcioma saniami

- przyznał działacz PiS-u Jan Piczura. Data spotkania może nie być przypadkowa - w niedzielę kończy się ostatni turnus zimowych ferii.

Posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego

W piątek w południe prezydent poprowadził posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Andrzej Duda zaprosił do Pałacu Prezydenckiego przedstawicieli rządu oraz liderów największych ugrupowań politycznych.

Sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Małgorzata Paprocka powiedziała, że Andrzej Duda mówił o kwestiach, które w ostatnim czasie poruszał podczas tak zwanej ofensywy dyplomatycznej na Zachodzie, a także w trakcie wizyty Joe Bidena w Polsce i na Szczycie Bukareszteńskiej Dziewiątki.

Rada Bezpieczeństwa Narodowego to konstytucyjny organ doradczy głowy państwa. W skład tego gremium wchodzą przedstawiciele Kancelarii Prezydenta, rządu, a także ugrupowań parlamentarnych.

Wesprzyj zbiórkę Fundacji PCPM na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii - przez >>stronę PCPM albo przez >>zbiórkę na Facebooku.

Porannej Rozmowy i Zielonego Poranka możecie słuchać też w wersji audio w dużych serwisach streamingowych, np. tu:

Więcej o: