KO z poparciem powyżej 30 proc. Zjednoczona Prawica notuje spadek [NOWY SONDAŻ]

Koalicję Obywatelską od Zjednoczonej Prawicy dzielą już niecałe dwa punkty procentowe - wynika z najnowszego sondażu poparcia dla partii politycznych. W badaniu firmy Research Partner na panelu Ariadna, zwyciężyła Zjednoczona Prawica, jednak Jarosław Kaczyński musi uważać - poparcie dla koalicji rządzącej wyraźnie spada.

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę, Zjednoczona Prawica dostałaby 32,1 proc. głosów. W zestawieniu z poprzednim badaniem Research Partner widać, że poparcie dla koalicji rządzącej spada - wynik jest gorszy o 3,5 pkt proc.

Drugie miejsce w najnowszym sondażu zajęła Koalicja Obywatelska z wynikiem 30,4 proc. głosów. To z kolei wzrost o 2,3 pkt proc. 

Więcej aktualnych informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Prof. Belka: To nie polski system bankowy stanie na skraju bankructwa, tylko Polska

Polska 2050 stoi w miejscu, PSL poza Sejmem

Na trzecim miejscu uplasowała się Polska 2050 Szymona Hołowni z poparciem 9,7 proc. Spadek wynosi zaledwie 0,1 pkt proc. Do Sejmu weszłaby także Lewica (7,7 proc. głosów - wzrost o 0,5 pkt proc.) i Konfederacja (6,4 proc. poparcia - spadek o 1,1 pkt proc.). 

Blisko progu wyborczego jest Polskie Stronnictwo Ludowe, które uzyskało wynik 4,5 proc. Pozostałe partie nie znalazłyby się w parlamencie. Szacowana frekwencja wyborcza wynosi 63 procent.

Badanie przeprowadzono przez Research Partner na Panelu Badawczym ARIADNA w dniach 17-20 lutego br. na ogólnopolskiej próbie 1022 osób w wieku powyżej 18. roku życia, dobranej według reprezentacji w populacji Polaków dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania.

Wesprzyj zbiórkę Fundacji PCPM na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii - przez >>stronę PCPM albo przez >>zbiórkę na Facebooku.

Porannej Rozmowy i Zielonego Poranka możecie słuchać też w wersji audio w dużych serwisach streamingowych, np. tu:

Więcej o: