Zapytano wyborców KO, kto powinien zastąpić Tuska. Nie, Trzaskowski nie zwyciężył [SONDAŻ]

55 proc. wyborców Koalicji Obywatelskiej uważa, że Donald Tusk powinien pozostać na stanowisku szefa PO i nikt nie powinien go zastępować. Niecałe 40 proc. ankietowanych wskazało natomiast, że w przypadku zmiany szefa partii, na czele PO powinien stanąć prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski - wynika z sondażu Instytutu Badań Pollster, opublikowanego przez "Super Express".

Wyborcom Koalicji Obywatelskiej w sondażu Instytutu Badań Pollster zadano następujące pytanie: "Jeśli miałaby nastąpić zmiana na stanowisku szefa PO, to kto powinien zastąpić Donalda Tuska?".

55 proc. ankietowanych odpowiedziało, że nikt nie powinien zastępować obecnego szefa PO. 39 proc. wskazało natomiast na prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Po 2 proc. badanych wyborców KO wskazało na europosłów Radosława Sikorskiego i Ewę Kopacz, a po 1 proc. na posłów Tomasza Siemoniaka i Borysa Budkę.

Badanie zostało zrealizowane 10 i 11 lutego na próbie 1062 dorosłych Polaków.

Zobacz wideo W PiS panuje aplauz dla usunięcia Solidarnej Polski? "Nie wątpię"

Rafał Trzaskowski liderem zaufania

Z opublikowanego w grudniu rankingu zaufania do polityków (Instytut Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS dla Onet.pl) wynika, że największe zaufanie Polaków wzbudza prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Ufa mu 39,8 proc. osób.

Drugie miejsce zajmuje prezydent Andrzej Duda. Uzyskał on wynik na poziomie 37,1 proc. Mateusz Morawiecki zajął trzecie miejsce z wynikiem 36,1 proc.

Prezydent Warszawy Rafał TrzaskowskiIBRIS: ranking zaufania do polityków. Trzaskowski liderem, za nim Duda

Donald Tusk znalazł się na jednym z dalszych miejsc z wynikiem 27,6 proc.

Największą nieufność według ankietowanych wzbudza Zbigniew Ziobro - na ufa mu aż 69,7 proc.osób. Na pozostałych pozycjach uplasowali się: Jarosław Kaczyński - 64,9 proc., Jasek Sasin - 60,1 proc., Mateusz Morawiecki - 56,1 proc., Donald Tusk - 52,3 proc.

Więcej o: