Donald Tusk wrócił po chorobie. W trzech słowach podsumował walentynki Kaczyńskiego

W dzień św. Walentego czułości wymieniały nie tylko zakochane pary, lecz także politycy - w tym Donald Tusk. Lider Platformy Obywatelskiej przerwał milczenie i zadedykował wpis na Twitterze Jarosławowi Kaczyńskiemu. "Korupcja, recesja, inflacja" - napisał w mediach społecznościowych.

Donald Tusk zniknął z mediów społecznościowych, co zauważyli zarówno internauci, jak i politycy. W niedzielnym programie "Woronicza 17" na antenie Telewizji Polskiej poseł Janusz Kowalski zarzucił mu, że się "chowa". W obronie lidera Platformy Obywatelskiej stanął Jarosław Urbaniak. Wyjaśnił, że chwilowa absencja spowodowana jest COVID-19. 14 lutego Tusk przerwał milczenie i z okazji walentynek opublikował wpis na Twitterze.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl. 

Zobacz wideo Donald Tusk premierem? Pytamy wiceprzewodniczącego Polski 2050

Donald Tusk o walentynkach prezesa PiS

"Korupcja, recesja, inflacja. Walentynki Kaczyńskiego" - rzucił we wtorek (14 lutego) Donald Tusk. Szef Platformy Obywatelskiej nie rozwinął swojej myśli, ale biorąc pod uwagę komentarze pod wpisem, można wywnioskować, że rzucił rękawicę partii rządzącej.  

"Obsesja i pustka. Walentynki Tuska" - zarymował w odpowiedzi senator Prawa i Sprawiedliwości Marek Pęk.

Do "dyskusji" włączył się również Patryk Jaki z Solidarnej Polski. "Tusk = Niemcy = Rosja = Wojna = Inflacja. Walentynki PO" - napisał w formie równania. 

Rafał Trzaskowski, Sebastian KaletaKaleta mówił, że stolica wprowadzi kartki. Trzaskowski: Stek bzdur

A o Radosławie Sikorskim cisza

Pod postem Donalda Tuska pojawiło się także dużo pytań o działalność i wynagrodzenie Radosława Sikorskiego. Lider PO nie odniósł się jednak do sprawy. 

Kadr z filmu 'Dom z drzazg' (House Made of Splinters)Te dzieci przeżywają "dwie wojny". Niezwykły dokument z Donbasu nominowany do Oscara

Przypomnijmy, w związku z aferą korupcyjną w Parlamencie Europejskim holenderski dziennik "NRC" przeanalizował zarobki europosłów - w tym polityka Koalicji Obywatelskiej. Jak ustalił, Sikorski otrzymuje 100 tysięcy dolarów rocznie od Zjednoczonych Emiratów Arabskich. W ocenie dziennikarzy Sikorski ma w głosowaniach w Parlamencie Europejskim rzekomo zajmować stanowisko przychylne Emiratom i ich najwierniejszemu sojusznikowi - Arabii Saudyjskiej.

Polityk stwierdził, że we wszystkich sprawach dotyczących tych krajów głosował zgodnie z zaleceniami swojego ugrupowania politycznego - Europejskiej Partii Ludowej.

Departament Postępowań Kontrolnych CBA rozpoczął kontrolę oświadczeń majątkowych Radosława Sikorskiego złożonych w latach 2019-2022. Europoseł zaznaczył, że "nie kwestionuje prawa do kontroli i deklaruje współpracę". Więcej na ten temat w artykule:

Radosław SikorskiCBA rozpoczęło kontrolę oświadczeń majątkowych Radosława Sikorskiego

Więcej o: