Magdalena Sroka w Porannej Rozmowie Gazeta.pl: Z Agrounią łączy nas rozczarowanie PiS-em

- Jesteśmy rozczarowani PiS-em. To na pewno nas łączy. Teraz pracujemy nad wspólnymi listami do najbliższych wyborów parlamentarncyh - tak o współpracy Porozumienia i Agrounii mówiła gościni poniedziałkowego wydania Porannej Rozmowy Gazeta.pl Magdalena Sroka. Prezeska Porozumienia podkreśliła, że jej środowisko tworzy "nową ofertę dla całego społeczeństwa".

W grudniu Magdalenę Srokę wybrano na prezeskę Porozumienia (po rezygnacji Jarosława Gowina). Ugrupowanie w ostatnich dniach zdecydowało się nawiązać współpracę z Agrounią Michała Kołodziejczaka.

Program Prawa i Sprawiedliwości był zupełnie inny, wtedy kiedy szliśmy z nimi razem do wyborów. Druga kadencja odsłoniła ich twarz. I widzimy, ile punktów tak naprawdę nie zostało zrealizowanych

- mówiła gościni Karoliny Hytrek-Prosieckiej. Dodała, że zarówno jej ugrupowanie, jak i Agrounia są "rozczarowani PiS-em".

- To na pewno nas łączy. Teraz pracujemy nad wspólnymi listami do najbliższych wyborów parlamentarnych - dodała Magdalena Sroka. Posłanka podkreśliła, że "Porozumienie do tej pory było związane z miastami, Agrounia z rolnictwem, a dzisiaj te dwie siły mogą przedstawić propozycję dla całego społeczeństwa". 

Więcej aktualnych informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Poranna Rozmowa Gazeta.pl. Prezes Porozumienia Magdalena Sroka

Magdalena Sroka w Porannej Rozmowie Gazeta.pl. Pytanie o reformę KRUS-u bez odpowiedzi

Karolina Hytrek-Prosiecka zapytała o to, czy w czasie rozmów z Michałem Kołodziejczakiem poruszany jest temat reformy KRUS-u.

Dzisiaj widzimy, jak ważna jest kwestia bezpieczeństwa żywnościowego. Ta dyskusja wokół KRUS-u dzisiaj trwa. A rolnicy dzisiaj powinni nam zagwarantować bezpieczeństwo żywnościowe

- odparła Sroka. Na powtórzenie konkretnego pytania naszej dziennikarki, posłanka odparła wymijająco, że "program zostanie przedstawiony niebawem, w przyszłym tygodniu, wtedy pojawi się na pewno odpowiedź na pytanie o reformę KRUS-u".

Magdalena Sroka przed rozpoczęciem kariery politycznej była funkcjonariuszką policji, później zajmowała się doradztwem ds. bezpieczeństwa. W 2018 r. została radną Sejmiku Województwa Pomorskiego z ramienia Porozumienia (kandydowała z listy Prawa i Sprawiedliwości). Rok później została posłanką.

Wesprzyj zbiórkę Fundacji PCPM na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii - przez >>stronę PCPM albo przez >>zbiórkę na Facebooku.

Więcej o: