Dlaczego Donald Tusk nagle zniknął z telewizji? Poseł KO mówi o chorobie

W najnowszej odsłonie programu "Woronicza 17" Janusz Kowalski zarzucał Donaldowi Tuskowi, iż "chowa się przed trudnymi pytaniami" w związku z informacjami, iż Radosław Sikorski co roku otrzymuje 100 tys. dolarów od Zjednoczonych Emiratów Arabskich. W obronie przewodniczącego PO stanął poseł Jarosław Urbaniak i poinformował, że jest on chory.

Zgodnie z ustaleniami holenderskiego dziennika "NRC" eurodeputowany Koalicji Obywatelskiej Radosław Sikorski co roku otrzymuje 100 tys. dolarów od Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Polityk odpowiedział na te doniesienia na Twitterze screenem z artykułu z 2021 roku, w którym podane były informacje o wspomnianych pieniądzach. Dodał też, że jego działalność pozaparlamentarna nie ma wpływu na głosowania w PE, odbywające się zgodnie z zaleceniami Europejskiej Partii Ludowej. 

Zobacz wideo Czy dyplomacja twitterowa Radosława Sikorskiego wykluczy go z szeregów PO?

Kowalski zarzucał Tuskowi brak komentarza ws. Sikorskiego. "Co pan mówi? Dobrze pan wie, że jest chory"

O sprawie Sikorskiego dyskutowano w niedzielnym programie "Woronicza 17" na antenie TVP. Jednym z gości był poseł Solidarnej Polski Janusz Kowalski, który zarzucał Donaldowi Tuskowi, że ten nie odnosi się do sprawy. 

- Donald Tusk tak samo chował się, kiedy były pytania o reklamówki z niemieckimi pieniędzmi dla KLD. Tak samo Donald Tusk chował się, kiedy były pytania o reklamówkę z Biedronki dla PO - kontynuował Kowalski, nawiązując do doniesień ws. afery podsłuchowej z 2014 r. i zeznań wspólnika Marka Falenty. Marcin W. twierdził, że rzekomo "wręczył M.T." 600 tys. euro w gotówce (TVP Info twierdziło, że chodzi o syna Donalda Tuska) łapówki w reklamówce. Syn byłego premiera podkreślał, że jest to bzdura i nigdy nie był przesłuchiwany w tej sprawie. Więcej na ten temat:

Donald Tusk (zdjęcie ilustracyjne) Tusk: Zaatakowano mojego syna. Nie po raz pierwszy

Więcej informacji z kraju i ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Słowa Kowalskiego zarzucające Tuskowi brak komentarza w sprawie Sikorskiego oburzyły posła KO Jarosława Urbaniaka, który poinformował, że przewodniczący PO jest chory.

Co pan mówi? Dobrze pan wie, że Donald Tusk jest chory na COVID, a nie się chowa

- odpowiedział Kowalskiemu Urbaniak. Brak aktywności Donalda Tuska widać też w mediach społecznościowych. Polityk nie publikował postów na swoim koncie na Twitterze od 3 lutego. 

'Wiadomości' TVP Dziennikarz "Wiadomości" TVP poleciał aż do Dubaju, żeby mówić o Sikorskim

Więcej o: