Wypadek Beaty Szydło w Oświęcimiu. Posłanka PO: "Okazała się oszustką". Była premier zapowiada pozew

Europosłanka PiS, była premier Beata Szydło zapowiedziała pozew przeciwko posłance PO Agnieszce Pomaskiej. Pomaska stwierdziła we wpisie na Twitterze, że była szefowa rządu "okazała się zwykłą oszustką" i "zniszczyła życie" Sebastianowi Kościelnikowi w związku ze sprawą wypadku w Oświęcimiu w 2017 r. "Niech się Pani zastanowi nad tym, co napisała i nad sobą samą" - napisała Szydło.

10 lutego mija szósta rocznica wypadku w Oświęcimiu z udziałem ówczesnej premier Beaty Szydło.

Kolumna złożona z trzech aut wyprzedzała samochód marki Fiat Seicento kierowany przez 21-letniego Sebastiana Kościelnika, ucznia IV klasy technikum. Młody mężczyzna przepuścił pierwsze auto, a następnie skręcił w lewo, w wyniku czego doszło do zderzenia z rządową limuzyną, która jechała jako druga. W efekcie Audi A8L uderzyło w przydrożne drzewo.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

W limuzynie znajdowała się Beata Szydło, która wracała wtedy do swojego domu w Przecieszynie. Została ranna, szefową rządu przetransportowano śmigłowcem do Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie. Do szpitala trafiło też dwóch funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu. Jeden z nich był ciężej ranny, doznał obrażeń nóg i miednicy.

Sebastian KościelnikWypadek Beaty Szydło. Wyrok ws. Sebastiana Kościelnika zapadnie na dniach

W lipcu 2020 r. Sąd Rejonowy w Oświęcimiu uznał Sebastiana Kościelnika za winnego nieumyślnego naruszenia przepisów ruchu drogowego. Jednocześnie umorzył postępowanie i nakazał mężczyźnie zapłatę tysiąca złotych nawiązki na rzecz Beaty Szydło i funkcjonariusza BOR (szefa ochrony premier).

Obrońca Kościelnika i prokuratura złożyli apelację. Sebastian Kościelnik czeka na prawomocny wyrok, który ma zapaść przed Sądem Okręgowym w Krakowie w najbliższych dniach.

Zobacz wideo Czy Polska 2050 się sypie? Pytamy wiceprzewodniczącego Polska 2050

Wypadek Beaty Szydło w Oświęcimiu. Posłanka PO: Okazała się oszustką

- Z perspektywy sześciu lat czuję się przez Beatę Szydło oszukany. Zaraz po wypadku nie wiedziałem, co mam zrobić, jakie podjąć kroki, jak się w tym wszystkim zachować. Dostaję list, w którym premier zapewnia mnie, że wszystko będzie transparentne i jesteśmy równi. Czuję się lepiej. Ale mija rok, drugi, trzeci i nic, co było zawarte w tym liście, nie potwierdza się - stwierdził Kościelnik w opublikowanej w piątek rozmowie w Wp.pl.

"Premier Beata Szydło okazała się zwykłą oszustką. Zniszczyła życie młodemu bezbronnemu w starciu z władzą chłopakowi. Ale pamiętaj?, nigdy nie będziesz szedł sam" - napisała na Twitterze posłanka PO Agnieszka Pomaska.

Tymoteusz Szydło przyjął święcenia w 2017 roku. Dwa lata później zrezygnował z kapłaństwaObajtek korespondował z synem Szydło. Fragmenty o odejściu z kapłaństwa

"Niech się Pani zastanowi nad tym, co napisała i nad sobą samą. A za ten wpis otrzyma Pani pozew" - zareagowała Beata Szydło.

Wpis byłej premier nie pozostał bez odpowiedzi. "Pani Szydło mnie straszy. To będzie ciekawy proces. Chcę zobaczyć jak tłumaczy, dlaczego oficer BOR kłamał ws.zderzenia kolumny Szydło z seicento, dlaczego zniszczona została płyta z nagraniem wypadku, dlaczego nie reagowała, gdy TVP niszczyła tego młodego chłopaka" - napisała Agnieszka Pomaska.

Była szefowa rządu, obecnie europosłanka PiS dodała w kolejnym wpisie, że "partyjni koledzy pana Kościelnika z PO rzucili się na nią od rana ze swoimi obelgami i kłamstwami".

"To skoordynowana kampania nienawiści - typowa metoda PO. Działacze tej partii najwyraźniej nie potrafią robić nic innego poza szerzeniem prymitywnego hejtu" - stwierdziła Szydło.

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: