Plan PiS na kampanię wyborczą? Onet: Spece od czarnego PR "zapolują" na Tuska. Z Brukseli przyjadą gwiazdy

Prawo i Sprawiedliwość przygotowuje się do boju o trzecią kadencję. Jak podkreśla Onet, partia szykuje w tym celu wiele działań. Będą to m.in. "polowanie" na Donalda Tuska czy "tłusta kiełbasa wyborcza". Według portalu rządzące ugrupowanie ma również ściągać najbardziej znanych polityków z Brukseli.
Zobacz wideo Źle oceniam poprzednie rządy Tuska, ale to PiS zniszczyło polską wolność i solidarność

Jesienią tego roku odbędą się wybory parlamentarne. PiS chce je wygrać i tym samym rządzić przez kolejne cztery lata. Jak podaje Onet, jednym z elementów kampanii partii Jarosława Kaczyńskiego ma być "polowanie" na Donalda Tuska. Portal podkreśla, że w sztabie wyborczym ugrupowania znalazło się dwóch specjalistów od czarnego PR. To Anna Plakwicz i Piotr Matczuk, którzy czuwali nad wizerunkiem Beaty Szydło, kiedy ta była premierką.

"To właśnie ta dwójka [...] w 2017 roku wzięła na siebie niewdzięczną misję, której nie chciał dla rządu zrobić nikt inny. W ramach kampanii realizowanej pod hasłem 'Sprawiedliwe sądy' zorganizowali publiczną nagonkę na sędziów, którym prezes Kaczyński wypowiedział wojnę. Za co zostali hojnie wynagrodzeni" - zaznacza Onet, dodając, iż teraz Plakwicz i Matczuk mają nowe zadanie - "polowanie" na Donalda Tuska, czyli wizerunkowy atak na byłego szefa rządu.

Już od jakiegoś czasu zresztą można usłyszeć z ust polityków Prawa i Sprawiedliwości liczne nawiązania do Donalda Tuska. Wypominane jest mu m.in. spotkanie z Władimirem Putinem sprzed 15 lat. Taki sam przekaz można też zobaczyć w Telewizji Polskiej.

Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl

Krzysztof Leski w 1989 roku jako dziennikarz 'Gazety Wyborczej'Zabójstwo dziennikarza. Mówił, że "nakłonił go diabeł". Sąd rozpatrzył kasację

Partia rządząca znowu rozda pieniądze podatników?

PiS zamierza również złożyć kilka obietnic wyborcom. Onet podaje, że w pierwszej kolejności mają paść hojne obietnice dla rolników, przedsiębiorców, nauczycieli i dla ochrony zdrowia. Chodzi o nowe ulgi podatkowe, programy wsparcia dla wsi czy waloryzację świadczeń w ramach 500 plus. "Słowem: to, co zabrała ludziom inflacja i wprowadzony przed rokiem Polski Ład, teraz władza będzie chciała wyrównać przynajmniej w jakimś dużym procencie" - zaznacza serwis.

Ta część kampanii również się już zaczęła, bowiem Mateusz Morawiecki ogłosił niedawno waloryzację rent i emerytur o ponad 20 proc.

72. posiedzenie Sejmu IX kadencji PiS przegrał trzy głosowania ws. uchylenia immunitetu posłów opozycji. 8 lutego 2023 r.PiS przegrał w Sejmie. Nitras nie kryje satysfakcji: Nieudacznicy

Onet: Zbigniew Ziobro "bez jedynki" na liście

Według Onetu w wyborach parlamentarnych wystartować mają obecni eurodeputowani. - Muszą być to politycy, którzy cieszą się największym zaufaniem wyborców i największą popularnością - dowiedział się portal. W partii mowa jest o Beacie Szydło czy Joachimie Brudzińskim. To samo zresztą planuje również Platforma Obywatelska.

PiS do wyborów pójdzie ramię w ramię z Republikanami i Solidarną Polską, choć z politykami tej ostatniej Jarosław Kaczyński i jego partyjni koledzy drą koty m.in. o ustawę o Sądzie Najwyższym i pieniądze z KPO.

Jednak, jak podkreśla Onet, Solidarna Polska nie ma zbyt dużo asów w rękawie. Dlatego jest możliwe, że Zbigniew Ziobro i inni politycy partii nie dostaną "jedynek" na listach wyborczych. To pozwoli uniknąć blokowania niektórych ustaw przez koalicjanta PiS.

Trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii. 8 lutego 2023 r.Trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii. Rośnie tragiczny bilans kataklizmu

Więcej o: