Media: Wychwalał PiS, bronił Czarnka. 22-latek z ciepłą posadką w państwowej spółce

Oskar Szafarowicz, jeden z twórców profilu "Okiem młodych", dostał właśnie pracę w Krajowym Zasobie Nieruchomości - donosi wp.pl. 22-latek znany jest z promowania PiS i jego polityków w mediach społecznościowych oraz ostrej krytyki opozycji.

22-letni Oskar Szafarowicz, działacz młodzieżówki PiS i współtwórca kontrowersyjnego profilu "Okiem młodych" został zatrudniony w Krajowym Zasobie Nieruchomości. "To państwowa instytucja, utworzona w 2017 r., która ma zajmować się gospodarowaniem nieruchomościami, wspierać budownictwo mieszkań" - czytamy w WP. Z ustaleń portalu wynika, że ma zajmować się prowadzeniem social mediów KZN. 

KZN odpowiada za realizację rządowego programu Mieszkanie Plus. Kieruje nim Arkadiusz Urban, wiceprezes Partii Republikańskiej.

Rzeczniczka KZN Joanna Kołakowska-Koroluk potwierdziła w rozmowie z Wirtualną Polską, że 1 lutego Oskar Szafarowicz został zatrudniony na podstawie konkursu na stanowisko młodszego specjalisty ds. promocji. 

Więcej najnowszych informacji przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Zobacz wideo Czy kontrowersyjne dotacje przyznane przez ministra Czarnka wpływają na poparcie PiS?

Szafarowicz masowo publikuje w social mediach treści uderzające w opozycję i wychwalające PiS. W ostatnich dniach zdążył już skrytykować Rafała Trzaskowskiego, kilkukrotnie pochwalić Przemysława Czarnka i reklamować propisowską "Gazetę Polską Codziennie".

KZN podkreśla jednak, że Oskar Szafarowicz nie zajmował się publikowaniem powyższych treści w godzinach pracy.

Kim jest Oskar Szafarowicz, jeden z założycieli "Okiem młodych"?

Inicjatywę "Okiem młodych" współtworzą trzy osoby: Wiktoria Mielniczek, Oskar Szafarowicz i Kamil Kaniuk. Ich kanał w mediach społecznościowych ruszył na początku sierpnia 2022 roku. Formalnie nie są członkami Prawa i Sprawiedliwości.

Kadyrow i Putin zrobili selfieKadyrow wybełkotał swój plan dla Polski. "Denazyfikacja i referendum na Śląsku"

Szafarowicz i Kaniuk należą do Forum Młodych PiS, czyli partyjnej młodzieżówki, a to, jak podkreślają w mediach społecznościowych, "odrębne stowarzyszenie". Mielniczek i Kaniuk należą ponadto do działającej przy Ministerstwie Sprawiedliwości Młodzieżowej Rady Sprawiedliwości.

W swoich krótkich produkcjach tiktokowych skupiają się przede wszystkim na bieżących wydarzeniach i komentowaniu wypowiedzi polityków opozycji.

Jeden z opublikowanych filmików dotyczył rocznicy podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow (umowa między ZSRR a III Rzeszą została podpisana 23 sierpnia 1939 roku). Szafarowicz mówił w nim, że "historia kołem się toczy". Następnie na nagraniu zestawiono karykaturę Hitlera i Stalina ze zdjęciem Władimira Putina, Angeli Merkel i Donalda Tuska.

Więcej na ten temat pisaliśmy w tekście poniżej:

Fragment filmiku z kanału Okiem młodychOfensywa młodych sympatyków PiS na TikToku. Tusk obok Hitlera i Stalina

Wesprzyj zbiórkę Fundacji PCPM na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii. Wpłać przez >>stronę PCPM albo przez >>zbiórkę na Facebooku.

Więcej o: