"Willa plus". Barbara Nowak broni Czarnka: Nie jest z waszej bajki

"Minister Czarnek nie jest z waszej bajki. Jest białym człowiekiem, katolikiem, pilnuje Polski przed niszczącymi ideologiami neomarksistowskimi" - napisała w mediach społecznościowych Barbara Nowak. Małopolska kuratorka oświaty odniosła się w ten sposób do afery "Willa plus".
Zobacz wideo Lubnauer o dotacjach ministra Czarnka: Mam wrażenie, że to jest kolejna Srebrna

Swój komentarz Barbara Nowak zamieściła na Twitterze. "Opozycjo, dlaczego się tak pieklisz? Minister Czarnek nie jest z waszej bajki" - napisała.

"Jest białym człowiekiem, katolikiem, pilnuje Polski przed niszczącymi ideologiami neomarksistowskimi. Nie zamyka szkół, lecz w nie inwestuje" - stwierdziła małopolska kuratorka oświaty i dodała, że "nigdy nie było takich pieniędzy w edukacji jak za Czarnka".

Dziemianowicz-Bąk o Przemysławie Czarnku: "Zabiera dzieciom, żeby dać kolegom"

Przypomnijmy, we wtorek w Sejmie posłanka Lewicy Agnieszka Dziemianowicz-Bąk złożyła wniosek o wotum nieufności wobec ministra edukacji. - O odwołanie człowieka, który zabiera dzieciom, żeby dać kolegom - podkreśliła.

Parlamentarzystka dodała, że minister Przemysław Czarnek "każe tyrać nauczycielom za najniższą krajową, ale pierwszej lepszej fundacji kumpla z partii lub parafii kupuje willę w centrum Warszawy". - "Willa plus" to zalegalizowane złodziejstwo - stwierdziła Dziemianowicz-Bąk

Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl

Afera "Willa plus" - o co chodzi?

Dziennikarze TVN24 dotarli do szczegółów dofinansowań przyznawanych przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Resort Przemysława Czarnka miał przeznaczyć 40 mln zł na remont lub zakup nieruchomości dla organizacji wspierających system oświaty i wychowania. Środki trafiły m.in. do organizacji związanych z politykami Prawa i Sprawiedliwości oraz Kościołem katolickim.

Wśród beneficjentów programu znalazła się m.in. założona przez europosła PiS Zdzisława Krasnodębskiego fundacja Polska Wielki Projekt. Otrzymała ona środki na zakup willi na Mokotowie wycenionej na 5,5 mln zł.

Dotacji nie dostała natomiast m.in. Fundacja Po Skrzydła, która zajmuje się profilaktyką zdrowia psychicznego. Organizacja ta wnioskowała o wiele mniej pieniędzy, niż otrzymała np. Polska Wielki Projekt - o 88 560 złotych.

- Wniosek został oceniony pozytywnie, natomiast dofinansowania nie otrzymaliśmy, mimo że kwota na tle innych była dość drobna - powiedziała na antenie TVN24 przedstawicielka fundacji Żaneta Rachwaniec.

Więcej o: