Strzeżek i Wypij odchodzą z partii Porozumienie. Wskazują na "niepoważny projekt" z AgroUnią

Poseł Michał Wypij i rzecznik Porozumienia Jan Strzeżek odchodzą z partii. Swoją decyzję uzasadnili fuzją Porozumienia z AgroUnią Michała Kołodziejczaka. Strzeżek tłumaczył wcześniej, że nie zna Kołodziejczaka i "nie ma zamiaru wysypywać zboża na tory".

Zarząd Porozumienia podczas niedzielnego posiedzenia większością głosów poprał połączenie partii z AgroUnią. 17 osób zagłosowało "za", a 7 było przeciwko fuzji. 4 osoby wstrzymały się od głosu. Przeciwko fuzji byli Jan Strzeżek i jego współpracownicy, natomiast Michał Wypij był nieobecny na posiedzeniu.

Magdalena Sroka. Zdjęcie archiwalnePorozumienie połączy się z Agrounią. Jest decyzja zarządu partii Sroki

Porozumienie połączy się z AgroUnią. Michał Wypij i Jan Strzeżek opuścili partię

Michał Wypij i rzecznik Porozumienia Jan Strzeżek ogłosili w poniedziałek, że opuszczają ugrupowanie. "Podjąłem niełatwą decyzję, która kończy ważny dla mnie okres w życiu politycznym. W tym kontekście ograniczam współpracę ze środowiskiem, któremu wiele zawdzięczam i któremu pragnę w tej chwili gorąco podziękować" - napisał na Twitterze poseł Wypij.

Z kolei Jan Strzeżek podkreślił, że od samego początku był przeciwny współpracy partii z AgroUnią. "Nie jestem w stanie utożsamiać się z takim projektem. Nie ma polityki za wszelką cenę" - wyjaśnił.

Radio ZET powiadomiło, że szeregi partii opuszcza także sześciu innych członków zarządu. - To projekt skrajnie niepoważny - mówili Michał Wypij i Jan Strzeżek podczas poniedziałkowej konferencji prasowej.

Więcej informacji z Polski przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Michał Kołodziejczak - zdjęcie archiwalneBędzie partia "zawiedzionych PiS-em". Media: Agrounia znalazła sojusznika

Jan Strzeżek o fuzji Porozumienia z AgroUną: Nie mam zamiaru wysypywać zboża na tory

Jan Strzeżek mówił 2 lutego, czyli przed głosowaniem za fuzją Porozumienia z AgroUnią, że Michała Kołodziejczaka zna tylko z mediów i "nigdy nie widział go na żywo". - Co do jego działalności, znam go tylko z programu mocno rolniczego. Ja na rolnictwie się nie znam - mówił. Dodał: "Nie mam zamiaru wysypywać zboża na tory".

Zobacz wideo Ustawa Lex pilot będzie miała wpływ na wybory? Pytamy posłankę Lubnauer
Więcej o: