Poranna Rozmowa Gazeta.pl. Gościnią posłanka Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer

Gościnią poniedziałkowego wydania Porannej Rozmowy Gazeta.pl będzie posłanka Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer. Program poprowadzi Karolina Hytrek-Prosiecka. Początek o godz. 8.30.
Zobacz wideo Poranna rozmowa Gazeta.pl. Posłanka Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer

Wśród tematów poniedziałkowego wydania Porannej Rozmowy Gazeta.pl będą m.in. dotacje przyznane przez ministra edukacji Przemysława Czarnka na zakup siedzib dla organizacji pozarządowych powiązanych ze Zjednoczoną Prawicą, wypłata środków z KPO, a także wizyta prezydenta USA Joe Bidena w Polsce.

Katarzyna Lubnauer jest doktorką nauk matematycznych. Wykładała na Uniwersytecie Łódzkim.

W 1993 r. związała się z Unią Demokratyczną, od 1994 r. był członkinią Unii Wolności (powstałej po połączeniu UD z Kongresem Liberalno-Demokratycznym). W latach 1998-2002 była radną Łodzi.

Zasiadała we władzach krajowych Unii Wolności, później (po przekształceniu) we władzach Partii Demokratycznej - demokraci.pl.

W latach 2001 r. i 2005 r. bez powodzenia kandydowała do Sejmu. Poselski mandat uzyskała w 2015 r. z listy Nowoczesnej Ryszarda Petru. Kilka miesięcy po wyborach parlamentarnych została wiceprzewodniczącą ugrupowania.

Od listopada 2017 r. do listopada 2019 r. była przewodniczącą Nowoczesnej (obecnie jest wiceszefową partii). W wyborach w 2019 r. ponownie uzyskała mandat, tym razem z listy Koalicji Obywatelskiej.

Więcej o: