Sojusz i nowa partia "zawiedzionych PiS-em". Media: Agrounia znalazła sojusznika

Porozumienie i Agrounia dogadały się ws. wspólnego startu w wyborach parlamentarnych - ustaliły "Gazeta Wyborcza" i Wirtualna Polska. Mają reklamować swój sojusz jako "zawiedzeni PiS-em". - Zbudujemy partię, która będzie odpowiadała na aspiracje XXI wieku i będzie to pierwsze ugrupowanie na czele którego staną kobieta i mężczyzna - podkreśla Michał Kołodziejczak.
Zobacz wideo Kaleta: Jeśli będzie wspólna lista prawicy, to jest szansa na trzecią kadencję

W grudniu ubiegłego roku Jarosław Gowin złożył rezygnację z funkcji przewodniczącego Porozumienia. Nową szefową partii została Magdalena Sroka. Posłanka mówiła wówczas, że nie znosi przegrywać - podkreśla "Gazeta Wyborcza" i dodaje, że politycy ugrupowania liczyli na wejście do klubu PSL.

Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl

Jarosław Kaczyński, prezes PiS.Media: Jarosław Kaczyński wpłacił łącznie 100 tys. zł na pomoc Ukrainie

Nieoficjalnie: Powstanie sojusz "zawiedzionych PiS-em"

Magdalena Sroka wybrała jednak inną drogę. Jak dowiedziała się "GW", przewodnicząca Porozumienia dogadała się ws. wspólnego startu w wyborach parlamentarnych z Michałem Kołodziejczakiem, liderem Agrounii. Mają oni stworzyć nowe ugrupowanie i razem stanąć na jego czele. "Wyborcza" zaznacza, że nowa partia ma być reklamowana jako sojusz "zawiedzionych PiS-em". 

Celem nowej formacji ma być samodzielny start w wyborach parlamentarnych, które mają się odbyć jesienią tego roku. - Widzę, że opozycja jest sparaliżowana, jeśli chodzi o podejmowanie decyzji, stąd nasz szybki ruch. Wysyłamy jasny sygnał, że łączymy środowiska, które są na dwóch biegunach: miasto i wieś. Tworzymy projekt dla tych, którzy zawiedli się na PiS - powiedział w rozmowie z WP Michał Kołodziejczak.

- Zbudujemy partię, która będzie odpowiadała na aspiracje XXI wieku i będzie to pierwsze ugrupowanie na czele którego staną kobieta i mężczyzna - dodał.

"GW" podaje, że ostateczna decyzja ws. politycznego sojuszu ma zapaść w niedzielę - wówczas zbierają się władze Porozumienia. Wirtualna Polska informuje natomiast, iż proces rejestracji nowej partii już się rozpoczął.

Maria ZacharowaMaria Zacharowa ostrzega Izrael: Zapowiedzi dostaw broni eskalują konflikt

Więcej o: