Media: Kaczyński wpłacił łącznie 100 tys. zł na pomoc Ukrainie. Pierwszy datek jeszcze w kwietniu

- Jarosław Kaczyński od początku rosyjskiej napastniczej wojny wspierał Ukrainę - powiedział "Super Expressowi" Michał Moskal, bliski współpracownik polityka. Jak ustalił dziennik, prezes PiS wpłacił łącznie 100 tys. złotych na pomoc Ukraińcom.
Zobacz wideo Glapiński o współpracy z PiS-em i nowym stanowisku Kurskiego: Nie bywam u lidera pewnej partii. Nie otrzymuję wskazówek

Jak podaje "Super Express", dwa miesiące po rozpoczęciu wojny Jarosław Kaczyński postanowił pomóc uciekającym z kraju Ukraińcom i wpłacił 50 tys. złotych na fundację "Terra Humana". W podziękowaniach dla prezesa PiS, do których dotarł dziennik, można przeczytać:

Zarząd fundacji (...) składa serdeczne podziękowanie za przekazaną darowiznę w wysokości 50 tys. zł przeznaczoną na pomoc uchodźcom z Ukrainy, w szczególności na sfinansowanie kosztów zakwaterowania (wynajmu mieszkania) dla rodzin uchodźców z Ukrainy.

O sprawę darowizny "SE" zapytał dyrektora gabinetu prezesa Prawa i Sprawiedliwości. - Jarosław Kaczyński od początku rosyjskiej napastniczej wojny wspierał Ukrainę zarówno pełniąc obowiązki w rządzie, gdzie zajmował się bezpieczeństwem, jak i prywatnie, przekazując własne pieniądze na wsparcie uciekających przed rosyjskim okrucieństwem - zaznaczył Michał Moskal.

Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl

Jarosław KaczyńskiKaczyński przyjął propozycję Sikorskiego. Wpłacił 50 tys. złotych na Ukrainę

Kaczyński wpłacił 50 tys. na ukraińską armię

We wtorek Jarosław Kaczyński wpłacił 50 tys. złotych na siły zbrojne Ukrainy. Tym samym prezes PiS przyjął propozycję Radosława Sikorskiego. Gdyby tego nie zrobił, musiałby - jak nakazał sąd - zapłacić 708 480 złotych za opublikowanie oświadczenia na stronie Onetu, w którym przeprosiłby byłego szefa MSZ za swoje słowa.

Przypomnijmy, Radosław Sikorski pozwał Jarosława Kaczyńskiego za jego wypowiedź, która padła w wywiadzie dla Onetu w październiku 2016 roku. Polityk PiS skomentował wówczas działania Sikorskiego za jego kadencji w Ministerstwie Spraw Zagranicznych w sprawie wyjaśniania katastrofy smoleńskiej, mówiąc o jego "zdradzie dyplomatycznej".

Potwierdzenie przelewu wykonanego przez Jarosława KaczyńskiegoKaczyński mógł oszczędzić na przelewie. "Najwyższa prowizja"

Więcej o: