Zmiany w Kodeksie wyborczym. PiS ogłosił złożenie 21 poprawek do projektu, "na ostatnią chwilę"

Głosowanie nad zmianami w Kodeksie wyborczym zaplanowane jest na czwartkowy wieczór. Tymczasem tego samego dnia rano Prawo i Sprawiedliwość ogłosiło, że zgłosi do swojego projektu 21 poprawek.

W czwartek 26 stycznia o godzinie 9 rozpoczął się drugi dzień posiedzenia Sejmu. Posłowie zajmą się między innymi zmianami w Kodeksie wyborczym. Jak przytacza "Wprost", "PiS na ostatnią chwilę" złożyło 21 poprawek do swojego projektu. Głosowanie w sprawie zmian zaplanowane jest na czwartkowy wieczór.

Zobacz wideo Morawiecki o zmianach w Kodeksie wyborczym: Jestem zwolennikiem jak najszerszej transparentności wyborów

Zmiany w Kodeksie wyborczym. PiS ogłosił złożenie 21 poprawek do projektu 

Posłanka PiS Barbara Bartuś przekazała, że w imieniu ugrupowania składa pakiet 21 poprawek, które "są odpowiedzią na dyskusje i wątpliwości" pojawiające się na komisji. Robert Kropiwnicki z PO zwrócił jednak uwagę, że polityczka nie przekazała, jakie mają to być poprawki. - A dziś wieczorem mamy głosować - podkreślił, jak cytuje "Wprost". 

Więcej aktualnych wiadomości z kraju znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Sejm zajmie się zmianami w Kodeksie wyborczym

Komisja nadzwyczajna do zmian w kodyfikacjach pracowała nad dwoma rządowymi projektami oraz poselskim, który przygotowało Prawo i Sprawiedliwość. Ta propozycja ma zwiększyć frekwencję oraz ułatwić obywatelom dotarcie do lokali wyborczych.

Pierwszy z rządowych projektów przewiduje między innymi utworzenie Centralnego Rejestru Wyborców, który ma gromadzić dane o wyborcach oraz posiadaniu bądź nieposiadaniu przez nich prawa wybierania. Druga dotyczy potwierdzenia dalszego przysługiwania w wyborach lokalnych praw wyborczych obywatelom Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, analogicznych do tych, które posiadali do momentu opuszczenia Unii Europejskiej przez ich kraj.

Więcej o: