Jarosław Kaczyński wraca na Nowogrodzką. "Czuliśmy karzące oko prezesa"

Jarosław Kaczyński w najbliższym czasie ma wrócić do rządzenia Prawem i Sprawiedliwością z centrali partii przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie. Po operacji kolana dowodził partią ze swojego domu. - Nie możemy się doczekać prezesa Jarosława Kaczyńskiego na Nowogrodzkiej. Choć czuliśmy cały czas obecność prezesa PiS i jego karzące oko na każdym z nas - mówił europoseł PiS Ryszard Czarnecki w rozmowie z "Super Expressem".
Zobacz wideo Gen. Rapacki: Myślę, że gen. Szymczyk chce, żeby wyjaśniono zdarzenie z granatnikiem

Jarosław Kaczyński w grudniu zawiesił wyborczy objazd po kraju i odłożył partyjne obowiązki na bok. Powodem nie była nagana, którą polityk został ukarany przez sejmową Komisję Etyki Poselskiej za wypowiedzi o "dawaniu w szyję", ale pobyt w szpitalu i zaplanowana wcześniej operacja wszczepienia endoprotezy kolana. Drugą już taką - pierwsza miała miejsce w 2019 roku. 5 stycznia szef PiS-u opuścił szpital.

Jarosław Kaczyński przeszedł operację. Teraz wraca na Nowogrodzką

Mimo że Jarosław Kaczyński większość czasu jeszcze spędza w domu skąd, dowodzi partią, to lada dzień ma w pełni wrócić do partyjnej centrali przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie. W rozmowie z "Super Expressem" europoseł PiS Ryszard Czarnecki nie krył zadowolenia z powodu powrotu prezesa.

- Nie możemy się doczekać prezesa Jarosława Kaczyńskiego na Nowogrodzkiej. Choć czuliśmy cały czas obecność prezesa PiS i jego karzące oko na każdym z nas. Bardzo się za Jarosławem Kaczyńskim stęskniliśmy i świetnie, że wraca lada dzień już na dobre na Nowogrodzką - mówi w rozmowie z tabloidem Czarnecki.

Więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Prezes PiS wziął udział w rocznicy śmierci swojej mamy

Jarosław Kaczyński mimo problemów z kolanem pojawiał się w Sejmie, a 17 stycznia uczcił pamięć zmarłej 10 lat temu mamy Jadwigi Kaczyńskiej. Prezes PiS dziękował za pamięć o osobach, których nazwiska umieszczono w Panteonie - jak jego brat Lech Kaczyński, czy przyjaciel Przemysław Gosiewski.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości mówił także, że dzięki pokoleniu, którego przedstawicielką była jego matka, żyjemy w wolnej Polsce. Podczas swojego przemówienia podkreślił, że aktywnie działała w konspiracji, między innymi w Szarych Szeregach i dlatego warto o niej pamiętać.

- Nie tylko dlatego, że miała dwóch synów, którym udało się osiągnąć pewne pozycje w życiu społecznym i politycznym, ale ze względu na nią samą - na to, kim była i w jaki sposób żyła - podkreślił Jarosław Kaczyński. Dodał, że warto również pamiętać o jej pokoleniu, które nie miało szczęścia, ale dzięki któremu możemy żyć.

Więcej o: