Ziobro udowadnia, że nie jest "miękiszonem". Resort opublikował zdjęcia ze strzelnicy

Resort sprawiedliwości opublikował w piątek zdjęcia z wizyty na strzelnicy ministra i prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry. Polityk pochwalił się celnymi strzałami. W ćwiczeniach wziął też udział wiceminister Michał Woś.

Zbigniew Ziobro odwiedził w piątek Ośrodek Szkolenia Służby Więziennej w Popowie. Podczas konferencji prasowej poinformowano, że w tym roku żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej przeszkolą ok. 10 tys. funkcjonariuszy SW.

- Szkolenie Służby Więziennej polega na dostarczaniu kompetencji w kilku obszarach: działań taktycznych, szkoleniu strzeleckim, szkoleniu inżyniersko-saperskim, medycyny pola walki - mówił gen. Maciej Klisz, p.o. dowódcy Wojsk Obrony Terytorialnej.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Minister Zbigniew Ziobro i wiceminister Michał Woś wzięli udział w ćwiczeniach na strzelnicy. Resort sprawiedliwości opublikował w sieci zdjęcia, w tym fotografie prokuratora generalnego trzymającego tarczę oraz strzelającego do celu.

Zaledwie kilkanaście dni wcześniej Kancelaria Premiera opublikowała fotografie z wizyty Mateusza Morawieckiego na stołecznej strzelnicy "Warszawianka".

Zobacz wideo Co z wojną? Morawiecki: Będzie przekładała się na obniżane prognozy wzrostu gospodarczego, czy pogłębioną recesję strefy euro

Służba Więzienna. Szkolenia strzeleckie funkcjonariuszy

Ministerstwo Sprawiedliwości informuje, że "Służba Więzienna pięciokrotnie zwiększa intensywność szkoleń strzeleckich funkcjonariuszy".

"W 2015 r. zdarzały się przypadki, że funkcjonariusze w ciągu roku oddawali tylko kilka strzałów. Teraz minimalnie będzie to 100 strzałów rocznie dla funkcjonariusza działu administracyjnego, 400  - dla funkcjonariusza działów ochrony i 1200 dla funkcjonariusza Grupy Interwencyjnej. Przewidziano też zakup dla Służby Więziennej dodatkowej broni i amunicji, a także uruchomienie nowoczesnych strzelnic" - czytamy w komunikacie resortu.

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: