Paweł Kukiz uderza w Tuska i chwali Kaczyńskiego. "Oddałby za Polskę życie. Prawdopodobnie"

Paweł Kukiz porównał szefów dwóch największych partii politycznych w Polsce. Według lidera Kukiz'15 Donald Tusk oddałby Polskę "za czapkę śliwek". Inaczej ma być natomiast w przypadku Jarosława Kaczyńskiego.

Paweł Kukiz był gościem w programie Polsatu News. Lider Kukiz'15 był pytany między innymi o liderów Prawa i Sprawiedliwości czy Platformy Obywatelskiej. Polityk odniósł się także do wyborów parlamentarnych, które odbędą się na jesieni w 2023 roku.

Wybory (zdjęcie ilustracyjne)Wybory parlamentarne 2023 - kiedy się odbędą? Są 4 możliwości [TERMINY]

Paweł Kukiz o wyborach parlamentarnych. "Jest mi absolutnie obojętne"

Prowadzący zapytał Pawła Kukiza o to, w jakiej formule wystartuje jego partia w wyborach parlamentarnych. Polityk powiedział, że decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła. Podkreślił jednak, że zależy mu na kluczowych pomysłach partii Kukiz'15 i są one na tyle ważne, że nie ma znaczenia, z kim je wprowadzi. 

- Jest mi absolutnie obojętne, czy ordynację większościową, referenda, antykorupcję i antysitwę wprowadzę samodzielnie - co jest niemożliwe - czy z panem Robertem Biedroniem, panem Włodzimierzem Czarzastym, czy z panem Grzegorzem Schetyną, czy panem Jarosławem Kaczyńskim, czy z kimkolwiek innym - powiedział Paweł Kukiz w "Gościu Wydarzeń". 

Przeczytaj więcej aktualnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

DLOSZRadna PiS na Twitterze. Radzi, by z zawiści "nie udławić się kafffką"

"Donald Tusk oddałby Polskę za czapkę śliwek, a prezes Kaczyński prawdopodobnie za Polskę oddałby życie"

Według polityka przerażające jest to, że tak mało osób w Polsce uważa, że zmiany ustrojowe są priorytetowe. - Chodzi o to, by zmienić reguły gry w tym państwie. Mam nadzieję że Kukiz'15 doprowadzi do tego, że ten stan rzeczy się zmieni i obywatele będą nadzorowali władzę - dodał. Paweł Kukiz dodał, że obecny ustrój "prędzej czy później doprowadzi Polskę do ruiny". 

- Oczywiście istnieje zasadnicza różnica między szefami dwóch partii politycznych: Donald Tusk oddałby Polskę za czapkę śliwek, a prezes Kaczyński prawdopodobnie za Polskę oddałby życie. To jest ta zasadnicza różnica, dlaczego jest mi bliżej w przypadku jakichkolwiek propozycji do współpracy z Prawem i Sprawiedliwością - dodał dalej lider Kukiz'15.

Według Pawła Kukiza opozycja mogłaby, dzięki posłom jego partii, mieć władzę i takie propozycje "były wysnuwane". Opozycja miała jednak nie zgodzić się na warunki Kukiz'15. 

Zobacz wideo Kwiatkowski o sędziach pokoju: Tu są wątpliwości natury konstytucyjnej