TVP Info zacytowało słowa Donalda Tuska, ale "zapomniało" dodać, co powiedział potem. "Dziś Goebbels biłby im brawo"

Poseł PO Cezary Tomczyk zapowiedział skargę do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w związku ze spotem wyemitowanym w TVP Info. W materiale zacytowano wypowiedź przewodniczącego PO Donalda Tuska, została jedna wyciągnięta z kontekstu. Widzowie mogli odnieść niesłuszne wrażenie, że Tusk chwali Telewizję Polską i docenia jej profesjonalizm.

TVP Info wyemitowało w tym tygodniu krótki spot, na którym Donald Tusk rzekomo chwali telewizję publiczną jako najbardziej profesjonalną w historii. Nagranie zmontowano jednak tak, by nie pokazać kontekstu całej wypowiedzi. Lider PO w rzeczywistości mocno skrytykował TVP.

"To jest najbardziej profesjonalna telewizja publiczna w historii. Nigdy telewizja publiczna nie była tak profesjonalna, jak jest dzisiaj" - mówi Donald Tusk na nagraniu. Po chwili na ekranie pojawia się logo TVP Info i głos lektora, czytający hasło stacji "Wiesz więcej".

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Donald Tusk rzeczywiście wypowiedział omawiane słowa. Miało to miejsce podczas piątkowego spotkania z młodzieżą w Gdańsku. Kluczowa jest jednak dalsza część jego wypowiedzi, która całkowicie zmienia kontekst. 

Przewodniczący PO powiedział, że TVP "nigdy nie była tak profesjonalna, jak dziś, ale profesja, którą się zajmuje to niszczenie przeciwników na zlecenie obecnej władzy".

- I są w tym profesjonalistami. Debata publiczna może być bardzo gorąca i ludzie nie muszą się oszczędzać, ale jeśli codziennie przez ostatnie 10 lat Tusk jest nazywany "Niemcem", "mordercą", "zabójcą Prezydenta RP", to ja uważam, że oni naprawdę sieją zło i trzeba ich pokonać wszystkimi dostępnymi politycznymi metodami - powiedział polityk.

Zobacz wideo Według jakich zasad pracują dziennikarze TVP?

Donald Tusk "chwalił" TVP. Tomczyk zapowiada skargę do KRRiT

Poseł PO Cezary Tomczyk zapowiedział w niedzielę złożenie skargi do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. "Dziś Goebbels biłby im brawo" - napisał na Twitterze parlamentarzysta.

- Ta manipulacja jest też przejawem skrajnej głupoty. Bo akurat w tym przypadku każdy w prosty sposób może zweryfikować, jak kłamała Telewizja Polska. I jak kłamie każdego dnia - skomentował Tomczyk.

Szef portalu TVP.Info Samuel Pereira stwierdził w odpowiedzi na wpis Tomczyka, że "sarkazm jest dla ludzi inteligentnych".

Donald Tusk chwali TVP, ale tylko w TVP. Alternatywna rzeczywistośćDonald Tusk chwali TVP, ale tylko w TVP. Alternatywna rzeczywistość

Więcej o: