Morawiecki opublikował niepozorny wpis na temat książki. Zgadliście. Jak zwykle chodziło o Tuska

Premier Mateusz Morawiecki w niedzielę po południu ogłosił, że znalazł lekturę na wieczór. Wpis tylko pozornie dotyczył literatury. Tytuł książki, której zdjęcie okładki opublikował, nawiązywał bowiem do przewodniczącego PO Donalda Tuska.

"Lektura na niedzielny wieczór chyba gotowa" - napisał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki, publikując zdjęcie okładki książki zatytułowanej "The tusk that did the damage". Autorką książki jest indyjsko-amerykańska pisarka Tania James.

Wydana w 2015 r. powieść nie ukazała się jeszcze na polskim rynku. Jej tytuł można przetłumaczyć jako "Kieł, który wyrządził szkody". "Tusk", czyli kluczowe w tym tytule słowo, to właśnie "kieł".

Zobacz wideo Zgorzelski o zmianach w kodeksie wyborczym: Element profrekwencyjny uważamy za dobry

Sondaż. PiS kontra opozycja

Tymczasem jak wynika z ostatniego sondażu SW Research dla "Rzeczpospolitej", Polacy spośród czterech koalicji rządowych w XXI wieku najlepiej oceniają rządy PO i PSL.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Na PO-PSL wskazało 26,5 proc. Na drugim miejscu znalazł się obecny rząd, który za najlepszy oceniło 17,8 proc. badanych. 8 proc. respondentów wskazało na SLD i PSL, a 5,9 proc. na PiS z LPR i Samoobroną

Najczęściej wybieraną opcją przez ankietowanych była jednak odpowiedź "Wszystkie te koalicje oceniam negatywnie". Tak uważa aż 41,8 proc. Polaków. 

Więcej o: