Kostucha, "Gwiezdne wojny" i cytat z Jana Pawła II. Tak wyglądała prezentacja komisji obrony narodowej

Myśliwce z "Gwiezdnych wojen", zabawkowy robot i mem o Rosji - takie obrazki pojawiły się na prezentacji wyświetlonej na ostatniej komisji obrony narodowej. "Nawet nie wiem, jak skomentować" - napisał na Twitterze poseł Paweł Szramka.

Na czwartkowym posiedzeniu sejmowej komisji obrony narodowej wypowiadał się m.in. generał brygady Cezary Janowski, szef Zarządu Planowania Użycia Sił Zbrojnych i Szkolenia. Posłużył się prezentacją multimedialną z kilkoma zastanawiającymi szczegółami.

Akcja 'Trenuj z wojskiem' ruszyłaNa ferie do wojska? Minister Błaszczak zachęca do zapisów

Komisja obrony narodowej. "Gwiezdne wojny", robot, kostucha z Rosji i cytat z papieża

Jeden ze slajdów przedstawia miejsca, w jakich mają się toczyć przyszłe konflikty zbrojne - w tym kosmos. I tak obok maszerujących żołnierzy i czołgów znalazły się myśliwce Rebeliantów z "Gwiezdnych wojen".

Kolejna strona to potrzeby sił zbrojnych. Jako jedną z nich wymieniono naukę - zilustrowaną zabawkowym robotem.

Więcej wiadomości z Polski na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Zobacz wideo Czy działania ministerstwa obrony realnie wpływają na wzmocnienie polskiej armii?

Z kolei w podsumowaniu zamieszczono mema: śmierć w barwach Rosji, która odwiedziła już Kaukaz, Czeczenię, Dagestan, Abchazję i Osetię, zostawiając za sobą krwiste ślady, puka do drzwi Ukrainy. Zostaje jednak powstrzymana siłą nauki - przez robocika z poprzedniego slajdu - oraz Future Task Force, czyli Taktyczną Grupę Bojową Przyszłości. Do obrazka dołączono cytaty z kard. Stefana Wyszyńskiego: "Sztuką jest umierać dla ojczyzny, ale najwyższą sztuką jest dobrze żyć dla niej" oraz papieża Jana Pawła II: "Nie chciejcie ojczyzny, która nic was nie kosztuje".

"Nawet nie wiem, jak skomentować. Wysoka umiejętność budowania prezentacji i wyszukiwania memów. Jesteśmy bezpieczni" - ironizował na Twitterze poseł Paweł Szramka.

Daniel Obajtek i Jarosław KaczyńskiKaczyński ma "ojcowski stosunek" do Obajtka. "Lubi go, ceni i podziwia"

Więcej o: