Kaczyński wyszedł ze szpitala i postanowił uderzyć w opozycję: Zacietrzewienie, krótkowzroczność

W pierwszym wywiadzie po wyjściu ze szpitala Jarosław Kaczyński postanowił skrytykować opozycję. Zdaniem prezesa PiS tą miałby rozwścieczyć fakt, że ceny paliw nie wzrosły po wzroście stawek VAT. - Postępują wbrew rozsądkowi, wiedzy i logice. Zawsze są przeciw polskiemu rządowi - stwierdził.

5 stycznia Jarosław Kaczyński opuścił szpital. Prezes Prawa i Sprawiedliwości przeszedł operację wszczepienia endoprotezy kolana. Teraz polityk udzielił pierwszego wywiadu od czasu tego wydarzenia.

Zobacz wideo Glapiński o współpracy z PiS-em i nowym stanowisku Kurskiego: Nie bywam u lidera pewnej partii. Nie otrzymuję wskazówek

Kaczyński wyszedł ze szpitala i postanowił skrytykować opozycję: Zacietrzewienie, krótkowzroczność, brak elementarnej wiedzy

W rozmowie z Polską Agencją Prasową Jarosław Kaczyński odniósł się między innymi do dwóch kwestii: zawyżania marży paliw przez PKN Orlen oraz przekazania przez Niemcy i USA Patriotów.

Zdaniem polityka opozycję miałby rozwścieczyć fakt, że ceny paliw nie wzrosły po wzroście stawek VAT. - Myślę, że polska opozycja, jest pierwszą na świecie, która atakuje rząd, że nie rosną ceny. Nie wyszło im z węglem, nie wyszło z paliwami i jeszcze Patrioty jadą na Ukrainę. Niekończące się pasmo pomyłek. Mówi się: Jak nie idzie, to nie idzie. Opozycji zdecydowanie nie idzie - stwierdził prezes.

Polityk podkreślił jednak, że wiadomość o przekazaniu Ukrainie Patriotów "przyjął z zadowoleniem". - Niestety polska opozycja dziś to realizacja popularnego przysłowia: na złość mamie odmrożę sobie uszy. Postępują wbrew rozsądkowi, wiedzy i logice. Zawsze są przeciw polskiemu rządowi - stwierdził polityk i dodał: - Takie zacietrzewienie, krótkowzroczność, brak elementarnej wiedzy w sprawach obronności jest nie tylko kompromitujące, ale i niebezpieczne.

O jakie wypowiedzi ws. Patriotów ma chodzić? TVP Info postanowiło przypomnieć niektóre z wypowiedzi polityków, którzy krytykowali pomysł. Chodzi między innymi o posła KO Tomasza Siemoniaka, który w rozmowie z "Wyborczą", powiedział, że "Kaczyński silnie gra antyniemiecką kartą". - Trudno byłoby mu wytłumaczyć wyborcom PiS, dlaczego przyjmujemy ich pomoc wojskową. W NATO taka sytuacja z pewnością została przyjęta fatalnie. Nigdy nie było tak, żeby sojusznicze relacje wykorzystywać w sporach między państwami - powiedział. 

Pomysł skomentowała także posłanka Polski 2050, która na antenie TVN24 powiedziała, że do przekazania maszyn dojść nie może, ponieważ "stanowią one część systemu natowskiego". 

Więcej aktualnych wiadomości z kraju i ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Daniel ObajtekObajtek grzmi na konferencji. "W związku z atakami opozycji..."

Jarosław Kaczyński przeszedł operację kolana

W grudniu Jarosław Kaczyński zawiesił swoje wyborcze tournée po kraju i udał się do szpitala. Prezes PiS spędził w nim zarówno święta Bożego Narodzenia, jak i sylwestra. W Wojskowym Instytucie Medycznym przy ul. Szaserów w Warszawie przeszedł operację wszczepienia endoprotezy kolana. W 2019 roku polityk przeszedł podobny zabieg w drugiej nodze, tym razem miał znieść go jednak gorzej. 5 stycznia Kaczyński opuścił placówkę w obstawie ochroniarzy i został odwieziony do domu na Żoliborzu. Według zapewnień na przełomie stycznia i lutego ma wrócić do aktywnej polityki. 

Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas spotkania ze starannie wyselekcjonowanymi zwolennikami jego partii. Katowice, 19 listopada 2022 r.Po operacji z Kaczyńskim nie jest za dobrze. A w PiS "rozpierd..."

Więcej o: