Debata Kaczyński - Tusk możliwa? Sekretarz PiS: Prezes stawia pewne warunki

Jarosław Kaczyński przekazał, że debata z Donaldem Tuskiem mogłaby się odbyć, ale musiałyby zostać spełnione pewne warunki - poinformował sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski w rozmowie z "Gazetą Polską Codziennie".

Sekretarz generalny PiS pytany przez "GPC", czy debata między Jarosławem Kaczyńskim a Donaldem Tuskiem jest możliwa w najbliższych miesiącach, powiedział "cały czas czekamy na odpowiedź Donalda Tuska".

Pan prezes Kaczyński przekazał, że taka debata mogłaby się odbyć, ale musiałyby zostać spełnione pewne warunki. Jednym z głównych jest to, aby to była merytoryczna debata na argumenty, a nie przedstawienie podszyte kłamstwem, agresją i manipulacją, które są obecnie znakiem rozpoznawczym opozycji totalnej

- stwierdził Krzysztof Sobolewski, cytowany przez polskieradio24.pl.

Zobacz wideo Tusk przemawia, na scenę wchodzi osoba z transparentem. "Dzień dobry. Proszę zostawić"

Tusk gotów podjąć debatę z Kaczyńskim. "Będę czuły i delikatny"

Na początku grudnia sam Kaczyński zadeklarował, że nie wyklucza takiego starcia z Tuskiem. - Jeżeli to będzie debata w uczciwych warunkach i jednocześnie, jeżeli przedtem Donald Tusk da jakieś sygnały, że to nie będzie z jego strony obrzucanie wyzwiskami, czy pogróżki, że nie będzie szedł tym tropem, którym idzie dotychczas, to tak - mówił prezes PiS na antenie Radia Wrocław.

Więcej wiadomości z Polski na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Jarosław KaczyńskiNieoficjalnie: Jarosław Kaczyński wychodzi ze szpitala. "Jest gotowy do walki"

- Ale jeżeli to będzie dyskusja na temat, ile lat będę siedział za to, że służyłem dobrze Polsce, to takiej dyskusji nie będę prowadził. Być może po wyborach, dla nas zwycięskich, [pojawią się - red.] takie dyskusje, ale to już inni będą prowadzili z panem Tuskiem, bo wiele tych jego wypowiedzi już zbliża się do gróźb karalnych - dodał.

Dzień później na tę deklarację odpowiedział lider PO. "Jestem gotowy do debaty w dowolnym czasie i miejscu, panie prezesie. Będę czuły i delikatny, chociaż amnestii obiecać nie mogę" - napisał Donald Tusk na Twitterze.

Ostatnia debata Kaczyński - Tusk odbyła się w 2007 roku.

Rzecznik prasowy PiS Rafał BochenekPiS rusza ze wsparciem dla Orlenu i Obajtka. Będą konferencje ws. cen paliw

Więcej o: