Zbigniew Ziobro o "Sylwestrze Marzeń": Nie będzie naszej zgody na "artystyczne promocje" LGBT w TVP

- Nigdy nie będzie naszej zgody na "artystyczne promocje" LGBT w Telewizji Polskiej. W tej sprawie Solidarna Polska fundamentalnie różni się z premierem Mateuszem Morawieckim i PiS - oświadczył lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro. W ten sposób minister sprawiedliwości odniósł się do słów premiera Mateusza Morawieckiego na temat występu zespołu Black Eyed Peas na "Sylwestrze Marzeń" w TVP.

Nie milkną echa występu zespołu Black Eyed Peas podczas "Sylwestra Marzeń" w TVP. Negatywnie na temat amerykańskich muzyków wypowiadali się przede wszystkim politycy Solidarnej Polski, pisząc m.in. o "homopropagandzie".

Nie będziemy już przytaczać wpisów polityków po raz kolejny, natomiast wiadomo np., że za swój wpis na Twitterze wiceminister sprawiedliwości z PiS Marcin Warchoł może stracić pracę na Uniwersytecie Warszawskim.

Więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Mateusz Morawiecki o występie Black Eyed Peas: Jesteśmy bardzo tolerancyjni

Innego zdania jest premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu stwierdził, że Prawo i Sprawiedliwość jest partią pełną tolerancji, zrozumienia dla różnych środowisk.

- Jeżeli ten zespół, który jednocześnie bardzo podziękował Polsce za wsparcie dla Ukrainy i te słowa też poszły w świat, zrobił to, co zrobił, to my jesteśmy partią pełną tolerancji, zrozumienia dla różnych środowisk. Na pewno nie będziemy cenzurowali w najmniejszym stopniu ekspresji artystycznej - powiedział podczas poniedziałkowej konferencji prasowej Mateusz Morawiecki.

Szef rządu dodał, że "jego środowisko polityczne w oczywisty sposób dba o rodzinę, o to, żeby wszystkie wartości bliskie sercom ogromnej większości Polaków były pielęgnowane, ale też jest bardzo tolerancyjne dla wszystkich". - My naprawdę nie jesteśmy za tym, żeby ograniczać jakąkolwiek ekspresję artystyczną zespołów, które wykonują swój performance, swój program. Tyle mam do powiedzenia w tej sprawie - zaznaczył.

"Artystyczna promocja LGBT" w TVP. Ziobro odpowiada Morawieckiemu

Na słowa polityków PiS zareagował minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Prokurator generalny napisał na Twitterze: "Przemoc, niszczenie kościołów, opluwanie świętości, deprawowanie dzieci... Tęczowa flaga to symbol nietolerancji i agresji".

"W tej sprawie Solidarna Polska fundamentalnie różni się z Mateuszem Morawieckim i PiS. Nigdy nie będzie naszej zgody na artystyczne promocje LGBT w Telewizji Polskiej" - zadeklarował.

TVP wiedziała o tęczowych opaskach. Black Eyed Peas postawili warunek

Jak ustalił dziennikarz Gazeta.pl Jacek Gądek, Black Eyed Peas po przylocie do Polski postawił warunek władzom TVP organizującym "Sylwestra Marzeń" w Zakopanem: albo wychodzimy na scenę z tęczowymi opaskami i manifestujemy poparcie dla społeczności LGBT, albo pakujemy się i wracamy do domu.

Prezes TVP Mateusz Matyszkowicz się zgodził, ale muzycy w zamian mieli powiedzieć - co uczynili - coś dobrego o Polsce.

"Chodziło właśnie o to, że Black Eyed Peas rozmawiali i ustalili - a de facto wymusili - na prezesie TVP akceptację tęczowych opasek. TVP była już wtedy pod ścianą, bo było to na kilkadziesiąt godzin przed planowanym występem, a wycofanie się już drugiej międzynarodowej gwiazdy byłoby wizerunkowo trudne" - pisze Jacek Gądek.

- Wszystko zostało wcześniej ustalone, łącznie z każdym elementem stroju - komentował podczas "Sylwestra Marzeń" prowadzący imprezę TVP Tomasz Kammel.

Zobacz wideo Bielan: Solidarna Polska jest mniejszością w koalicji i w końcu będzie musiała się dopasować
Więcej o: