Premier Mateusz Morawiecki obejrzał "Glass Onion" i tłumaczy: To satyryczna wersja technomiliarderów

Mateusz Morawiecki podzielił się ze słuchaczami swojego podcastu przemyśleniami na temat najnowszej produkcji Netfliksa "Glass Onion". - Wizja miliarderów, wizjonerów manipulujących opinią publiczną przy pomocy swoich mediów, aplikacji, kupionych polityków czy celebrytów-influencerów. To obraz, który może i powinien niepokoić - recenzował premier w najnowszym odcinku.

30 grudnia premier Mateusz Morawiecki zamieścił kolejny odcinek swojego podcastu. Tym razem szef rządu postanowił wspomnieć o najnowszej produkcji Netfliksa, którą udało mu się obejrzeć z rodziną w święta.

Zobacz wideo "Glass Onion". Film z serii "Na noże" - 2 część przygód detektywa Benoit Blanca, w którego wciela się Daniel Craig [ZWIASTUN]

Mateusz Morawiecki o najnowszej produkcji Netliksa: Bezkonkurencyjny Daniel Craig

Na początku podcastu Morawiecki zwrócił uwagę, że rok 2022 obfitował w ważne wydarzenia, więc podsumowanie zajęłoby mu bardzo dużo czasu. - Nie chciałem traktować tego tematu po łebkach ani zabierać państwu całego piątkowego wieczoru - zaznaczył i dodał, że "jak często bywa w takich przypadkach, koło ratunkowe rzuciła popkultura".

Premier powiadomił, że w święta udało pobyć mu się z rodziną. Problemem okazał się jednak wybór odpowiedniego filmu do wspólnego seansu. - Dzieci optowały za serialem "Wednesday", mnie w głowie kołatały się różne sugestie znajomych. Ostatecznie zwyciężył wybór żony - "Glass Onion" z serii "Na noże" i bezkonkurencyjny Daniel Craig - powiedzieł premier.

Więcej aktualnych wiadomości z kraju znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jeremy RennerJeremy Renner w krytycznym stanie po wypadku

Morawiecki tłumaczy "Glass Onion": To satyryczna wersja technomiliarderów

Morawiecki zapewnił, że to nie "świetna rola Daniela Craiga" skłoniła go do opowiedzenia o produkcji podczas podcastu. - Zainteresowała mnie szczególnie jedna postać w filmie. Chodzi o Milesa Brona, w którego postać wcielił się znakomity Edward Norton - wytłumaczył szybko premier. 

- To satyryczna wersja technomiliarderów, uważających samych siebie za wizjonerów i mesjaszy kapitalizmu. Bez trudu można w nim dostrzec karykaturę np. właścicieli Facebooka czy Twittera albo innych. Zresztą zaraz po premierze przelała się fala dyskusji czy "Glass Onion" jest, czy nie jest o Elonie Musku - mówił Morawiecki, podkreślając, że "nie jemu oceniać", czy postać Brona miała uderzać w Muska.

- Wizja miliarderów, wizjonerów manipulujących opinią publiczną przy pomocy swoich mediów, aplikacji, kupionych polityków czy celebrytów - influencerów. To obraz, który może i powinien niepokoić, a także [skłaniać, by - red.] zastanowić się nad rolą, zaangażowaniem politycznym i odpowiedzialnością za słowo biznesowych geniuszy ery dotcomów. A ci wypowiadają się nader chętnie w sprawach niezwykle ważnych dla całych społeczeństw i krajów, często nie biorąc pod uwagę mocy swoich słów - oceniał film premier. 

Pierwszy odcinek swojego podcastu premier Mateusz Morawiecki zamieścił we wrześniu 2021 roku. Od tego czasu co tydzień publikuje na Spotify krótkie nagrania, w których komentuje rzeczywistość. Początkowo każdy z odcinków trwał od kilkunastu do 20 minut, z czasem premier zaczął jednak ograniczać się do kilkuminutowych nagrań.

'Bohaterska obrona Rosji' w TVP InfoKoszmarna pomyłka na pasku TVP Info. "Bohaterska obrona Rosji"

Więcej o: