Wiceminister Piotr Patkowski o urokach małżeństwa. "Wielu mężów ma taką rolę, to nie powód do śmiechu"

Piotr Patkowski zdradził mediom, jak odnajduje się w małżeństwie. Wiceminister finansów przyznał, że w ich związku to żona - Olga Semeniuk-Patkowska - ma decydujący głos w wielu sprawach.

Pod koniec listopada 2022 roku Piotr Patkowski i Olga Semeniuk (wiceministerka ds. rozwoju i technologii) wzięli ślub. Uroczystość odbyła się w kościele św. Wojciecha na warszawskiej Woli. W wydarzeniu tym udział wzięła nie tylko rodzina i znajomi pary, ale też politycy Prawa i Sprawiedliwości: Piotr Gliński, Jadwiga Emilewicz czy Andrzej Adamczyk.

Piotr Patkowski o małżeństwie: Wielu mężów ma taką rolę, raczej to nasza codzienność, a nie powód do śmiechu

Dziennikarze "Super Expressu" zapytali wiceministra o "szczegóły z życia z nowo poślubioną żoną". Piotr Patkowski przyznał, że to Olga Semeniuk-Patkowska gra "pierwsze skrzypce" w ich relacji. - Kto rządzi w naszym małżeństwie? Każdy, kto nas choć trochę zna, to wie, a ci, co nas lepiej znają, to nie mają żadnych wątpliwości. Rządzi Olga, ale w większości spraw mamy zbieżne zdanie, co ułatwia sytuację - odpowiedział Patkowski.

Polityk został też zapytany o to, czy nie obawia się, że w oczach wyborców wyjdzie na pantoflarza. Patkowski zaznaczył, że nie przejmuje się tego typu uwagami. - Generalnie mam wrażenie, że wielu mężów ma taką rolę, raczej to nasza codzienność, a nie powód do śmiechu - stwierdził wiceminister finansów

Przeczytaj więcej aktualnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Olga SemeniukŚlub Semeniuk i Patkowskiego. Panna młoda spóźniła się ponad pół godziny

W rozmowie z se.pl para mówiła też o codziennym życiu. Patkowski zdradził, że lubi spędzać czas w kuchni, ale "rządzi Olga, a on wykonuje". Powiedział też, co jest jego popisowym daniem. - Najczęściej zajmuję się przygotowywaniem śniadań, które przynoszę żonie do łóżka. W okresie wiosenno-letnim robię naleśniki, a potrawą weekendową, którą przygotowuję, jest jajecznica, ale nie taka zwykła, prosta, tylko bardziej wyszukana, z różnymi dodatkami, przyprawami - wyjawił polityk. - Które ja sobie wybieram - wtrąciła Olga Semeniuk.

Para przyznała, na razie nie udali się w podróż poślubną, z powodów zawodowych. - Zarówno mąż, jak i ja, prowadzimy projekty ustaw, które musimy przeprowadzić do końca tego roku, a później w styczniu i w lutym. Dzisiaj trochę odkładamy naszą podróż poślubną, ale możemy powiedzieć, że będzie ona w Polsce - zdradziła Olga Semeniuk-Patkowska.

Piotr Patkowski, Olga SemeniukŚlub w PiS. Majątek Semeniuk i Patkowskiego - nowożeńcy mają sporo kredytów

Więcej o: