Marek Kuchciński dziwił się, że PiS nie ma 70 proc. poparcia. Poseł Polski 2050: Czuć sentyment do PZPR

Poseł Marek Gramatyka skomentował niedawne słowa posła Marka Kuchcińskiego, który uznał, że trzecia kadencja PiS jest "na wyciągnięcie ręki", a partia powinna mieć 70-procentowe poparcie. - Pamiętam takie wybory, w których partia rządząca miała po 90 proc. poparcia - powiedział polityk Polski 2050.

23 grudnia poseł PiS Marek Kuchciński był gościem Polskiego Radia 24. Szef kancelarii premiera oraz były marszałek Sejmu dziwił się wówczas, że Prawo i Sprawiedliwość nie ma 70 procent poparcia. Słowa te w rozmowie z Wirtualną Polską skomentował poseł Polski 2050 Michał Gramatyka.

Zobacz wideo Awantura w sejmie: Pomaska kontra Kuchciński

Marek Kuchciński o 70 proc. poparcia dla PiS. Poseł Polski 2050: Czuć sentyment do PZPR

- Pamiętam takie wybory, w których partia rządząca miała po 90 proc. poparcia. To było w czasach, w których chodziłem do liceum, a partia rządząca nazywała się PZPR. Czuć sentyment do PZPR w takich wypowiedziach jak wypowiedź marszałka Kuchcińskiego - ocenił Gramatyka w programie "Tłit" WP.pl. - Jeżeli chcą 70 proc. poparcia i posługują się argumentem, że tylko nierozsądni głosują na opozycję, to peron odjechał tym politykom. PiS robi złe rzeczy w obszarach fundamentalnych. Grzechów na sumieniu mają mnóstwo - dodał poseł Gramatyka.

Więcej aktualnych wiadomości ze świata polskiej polityki znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Marek KuchcińskiMarek Kuchciński nowym szefem KPRM. Kim jest "latający marszałek"?

Kuchciński: Trzecia kadencja PiS jest na wyciągnięcie ręki. Liczyłbym na 70 proc. poparcia

Marek Kuchciński podczas wywiadu w Polskim Radiu 24 stwierdził, że "trzecia kadencja [PiS - red.] jest na wyciągnięcie ręki". - To jest właściwie kwestia skutecznego dotarcia do obywateli i przekazania im informacji o tak dobrych rezultatach w polityce państwa, jakie rząd Prawa i Sprawiedliwości w ostatnich latach osiągnął w zakresie bezpieczeństwa i poprawy poziomu życia obywateli, że w gruncie rzeczy nikt rozsądny nie powinien głosować przeciwko nam, właściwie wszyscy powinni nas popierać - stwierdził, dodając: - Trochę się dziwię, że nie mamy poparcia 70-procentowego, bo na takie bym liczył.

Prowadzący zapytał więc swojego gościa żartobliwie, dlaczego ten myśli "tylko" o 70 proc. Kuchciński odparł, że rolę tu odgrywają "kwestie ideologiczne". - Jakaś pamięć o czasach komunistycznych - wielu jeszcze ludzi żyje, którzy rządzili wtedy w Polsce - a my jesteśmy jednak za kontynuacją dekomunizacji i lustracji, także w wymiarze sprawiedliwości i w sądach, a tego jeszcze nie było - stwierdził szef KPRM. 

Marek Kuchciński i premier MorawieckiMarek Kuchciński zwolnił jednego z najbardziej zaufanych ludzi premiera

Więcej o: