Jarosław Kaczyński przeszedł zabieg. W szpitalu odwiedził go premier Mateusz Morawiecki

Jarosław Kaczyński jest już po operacji kolana. Jak mówią politycy PiS, prezes zniósł zabieg o wiele gorzej niż poprzedni. Święta musiał spędzić w szpitalu, a teraz czeka go rehabilitacja. Według informacji "Super Ekspressu" wynika, że Jarosława Kaczyńskiego odwiedził premier Mateusz Morawiecki.
Zobacz wideo Czy rząd PiS "uległ szantażowi" UE? Cymański: Nie wiem, czy uległ, bo nie znam szczegółów

Jarosław Kaczyński od środy przebywa w szpitalu. Rzecznik PiS zapewniał, że jest to zaplanowana wizyta. Rafał Bochenek nie podał jednak szczegółów. Jak nieoficjalnie ustalił dziennikarz Gazeta.pl Jacek Gądek, chodzi o operację kolana z wszczepieniem endoprotezy stawu kolanowego. Zabieg był planowany od paru miesięcy. 

Z ustaleń "Super Express" wynika, że prezesa partii rządzącej w Wojskowym Instytucie Medycznym przy ulicy Szaserów w Warszawie miał odwiedzić premier Mateusz Morawiecki.

Jarosław Kaczyński wciąż w szpitalu. Nowe informacje

Jak informował "SE", w 2019 roku Jarosław Kaczyński przeszedł zabieg wstawienia endoprotezy w kolanie. Było to związane ze zniszczeniem chrząstki stawowej, której zadaniem jest amortyzacja ruchów stawu.

Więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Z operacją na drugiej nodze prezes czekał aż trzy lata, ale w końcu się udało. Według najnowszych informacji tabloida Jarosław Kaczyński gorzej zniósł ten zabieg, a ból, który mu towarzyszy, jest większy niż podczas pierwszej operacji. Sam zabieg ma spowodować chwilową przerwę w aktywności prezesa PiS.

- Za miesiąc ruszamy do boju z prezesem, aby wygrać po raz trzeci wybory parlamentarne. Przed prezesem PiS jeszcze objazd 35 okręgów, co oczywiście zdynamizuje działaczy do jeszcze większej aktywności w terenie. Teraz Jarosław Kaczyński się kuruje, przechodzi rehabilitację, dla prezesa to teraz czas świąteczno - rehabilitacyjny. Wszystko po to, aby w jak najlepszej formie i kondycji fizycznej ruszyć na przełomie stycznia i lutego do boju - mówił w rozmowie z tabloidem europoseł Ryszard Czarnecki.

Jarosław Kaczyński wróci do objazdu kraju na przełomie stycznia i lutego

Sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski w rozmowie z Polską Agencją Prasową przekazał, że Jarosław Kaczyński wróci do objazdu kraju na przełomie stycznia i lutego. 

Zgodnie z zapowiedziami polityka, Jarosław Kaczyński chce przed wyborami parlamentarnymi, które odbędą się na jesieni 2023 roku, objechać wszystkie 94 okręgi, które składają się na nową strukturę partii.

Więcej o: