Sekretarz generalny PiS o stanie zdrowia Kaczyńskiego. Wiadomo, kiedy wróci do objazdu kraju

Jarosław Kaczyński przebywa obecnie w szpitalu, gdzie był poddany operacji wszczepienia endoprotezy. Prezes PiS nie od razu będzie mógł wrócić do aktywności - sekretarz generalny partii podał, kiedy można się tego spodziewać.

Jarosław Kaczyński od środy przebywa w szpitalu. Rzecznik PiS zapewniał, że jest to zaplanowana wizyta. Bochenek nie podał jednak szczegółów. Jak nieoficjalnie ustalił dziennikarz Gazeta.pl Jacek Gądek, chodzi o operację kolana z wszczepieniem endoprotezy stawu kolanowego. Zabieg był planowany od paru miesięcy.

Więcej informacji z kraju znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Sekretarz PiS przekazał w rozmowie z PAP, że Kaczyński planuje powrót do objazdu kraju i spotkań z sympatykami PiS na przełomie stycznia i lutego. Sobolewski zapewnił, że prezes PiS "wróci na trasę". - Dotychczas prezesowi udało się odwiedzić 59 okręgów, zostało więc 35 do objechania - powiedział Sobolewski.

Z informacji PAP wynika, że zabieg ortopedyczny, któremu został poddany Kaczyński, przebiegł pomyślnie. 

Trzy lata temu Jarosław Kaczyński przeszedł zabieg wstawienia endoprotezy w kolanie. Było to związane ze zniszczeniem chrząstki stawowej, której zadaniem jest amortyzacja ruchów stawu. Niewykluczone, że teraz potrzebny będzie zabieg również w przypadku drugiego kolana - podawał dwa miesiące temu "Super Express".

Życzenia Kaczyńskiego dla Polaków o zwycięstwie PiS w wyborach

Dzień przed wigilią Prawo i Sprawiedliwość opublikowało - prawdopodobnie nagrane wcześniej - życzenia świąteczne Kaczyńskiego dla Polaków. - Wierzę, że przyszły rok przyniesie pokój, zwycięski pokój dla Ukrainy, zwycięski pokój dla wolności i demokracji. I wierzę, że przyniesie także zwycięstwo sił patriotycznych - powiedział szef PiS.

Więcej o: