Para prezydencka złożyła życzenia świąteczne. "Mijający rok znów nie należał do łatwych"

- Życzę Polakom pokoju na świecie i u naszych granic. Przede wszystkim pokoju w naszych sercach, tak abyśmy mogli pokonać wszelkie trudności - życzył z okazji świąt Bożego Narodzenia rodakom prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką w okolicznościowym filmie. Zwrócił się w nim do Polaków mieszkających w Polsce i za granicą. Prezydent przyznał też, że mijający rok "znów nie należał do łatwych".

- W tę cichą świętą noc w polskich domach rozbrzmiewają świąteczne życzenia, rozmowy przy świątecznym stole i piękne polskie kolędy, a upominkami przypominamy bliskim jak bardzo są dla nas ważni - mówi na nagraniu z okazji świąt Bożego Narodzenia Agata Kornhauser-Duda. - Niech ten wyjątkowy czas przyniesie nam umocnienie i wyciszenie. Niech odnowi łączące nas więzi - życzy Andrzej Duda

Zobacz wideo Para Prezydencka złożyła życzenia świąteczne. "Mijający rok znów nie należał do łatwych"

Andrzej Duda mówi o "trudnym roku" i "pokoju przy polskiej granicy"

- Ufamy, że te święta przyniosą Państwu wiele spokoju, że pozwolą zapomnieć o troskach. Tym bardziej że mijający rok znów nie należał do łatwych. Już zaczęliśmy się cieszyć, że pandemia przygasa, a nasz bliski sąsiad - Ukraina, padł ofiarom zbrojnej agresji - podsumowuje rok Prezydent. - Dlatego jeszcze bardziej niż do tej pory jesteśmy wdzięczni za pokój i bezpieczeństwo, którymi cieszy się Polska oraz wielką i bezcenną wartość, jaką jest nasza solidarność w trudnych chwilach - dodaje Pierwsza Dama.  

Na koniec tych podsumowań Andrzej Duda powiedział wprost, że najbardziej życzy Polakom "pokoju na świecie i u naszych granic". - Przede wszystkim pokoju w naszych sercach, tak abyśmy mogli pokonać wszelkie trudności - dodaje.  

Para prezydencka złożyła życzenia świąteczne

- Szanowni Państwo, proszę przyjąć życzenia pomyślności w codziennych sprawach oraz nadziei i dobrych myśli u progu nowego roku. Niech to szczęście, które odczuwamy teraz wśród najbliższych w blasku świątecznych ozdób, powraca do Państwa miłymi wspominieniami - życzy Polakom Agata Kornhauser-Duda. 

Prezydent podkreślił, że szczególnie serdeczne życzenia składa tym, dzięki którym "rodzinna atmosfera Bożego Narodzenia jest możliwa" i gorąco pozdrowił wszystkich, którzy są dziś "na służbie oraz w pracy: żołnierzy, funkcjonariuszy oraz pracowników służb i przedsiębiorstw, którzy dbają o to, by ten wyjątkowy czas był porą wytchnienia i odpoczynku".  

Więcej najnowszych informacji przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

- Wszystkim Państwu życzymy pełnych zdrowia pogodnych świąt - mówi na koniec Kornhauser-Duda. - Wszystkiego dobrego - dodaje Duda. - Wesołych świąt - kończy Pierwsza Dama

Więcej o: