Rzecznik PiS o stanie zdrowia szefa partii rządzącej. Jarosław Kaczyński przebywa w szpitalu

Rzecznik prasowy Prawa i Sprawiedliwości przekazał w rozmowie z Polską Agencją Prasową najnowsze informacje na temat stanu zdrowia Jarosława Kaczyńskiego. Rafał Bochenek poinformował, że prezes PiS obecnie przebywa w szpitalu.

Bochenek przekazał, że po nowym roku partia wraca do intensywnej pracy w terenie. Zapowiedział, że wszyscy najważniejsi politycy PiS będą się angażowali w działania.

Rzecznik prasowy partii rządzącej stwierdził, że nadchodzący rok będzie kluczowy z punktu widzenia przyszłości kraju. - Dlatego musimy zrobić wszystko, aby to obóz patriotyczny w najbliższych wyborach odniósł zwycięstwo - podkreślił w rozmowie z PAP.

Więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Bochenek zapowiedział, że działania będą prowadzone wspólnie z Jarosławem Kaczyńskim. Dopytywany o stan zdrowia lidera PiS odpowiedział: "Prezes Jarosław Kaczyński przebywa w szpitalu".

Jarosław Kaczyński w szpitalu

Jarosław Kaczyński od środy przebywa w szpitalu. Rzecznik PiS zapewniał, że jest to zaplanowana wizyta. Bochenek nie podał jednak szczegółów.

Jak nieoficjalnie ustalił dziennikarz Gazeta.pl Jacek Gądek, chodzi o operację kolana z wszczepieniem endoprotezy stawu kolanowego. Zabieg był planowany od paru miesięcy.

Trzy lata temu Jarosław Kaczyński przeszedł zabieg wstawienia endoprotezy w kolanie. Było to związane ze zniszczeniem chrząstki stawowej, której zadaniem jest amortyzacja ruchów stawu. Niewykluczone, że teraz potrzebny będzie zabieg również w przypadku drugiego kolana - podawał dwa miesiące temu "Super Express".

Zobacz wideo Jarosław Kaczyński złożył życzenia świąteczne. "Wierzę, że przyszły rok przyniesie zwycięstwo sił patriotycznych"
Więcej o: