Donald Tusk złożył życzenia świąteczne. "Czujemy, że zło truchleje"

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej zamieścił w sieci życzenia świąteczne. Donald Tusk w krótkim nagraniu przyznaje, że święta nie będą łatwe ze względu na ceny i niepewność przyszłości, ale zapewnia, że "światło zawsze wygrywa z mrokiem".

- Idą Święta. Wiem, nie będą łatwe. Bolą nas ceny, codziennie wyższe i niepewność przyszłości. Ale czujemy, że zło truchleje, że rodzi się nadzieja. I kiedy będziemy łamać się opłatkiem z bliskimi, kiedy będziemy z dziećmi wypatrywać pierwszej gwiazdki na niebie, pamiętajmy, że światło zawsze wygrywa z mrokiem. Życzę wam ciepłych i rodzinnych Świąt - powiedział Donald Tusk w życzeniach świątecznych, które opublikował w mediach społecznościowych.

Zobacz wideo Donald Tusk złożył życzenia świąteczne. "Czujemy, że zło truchleje"

Dziadek Donald z największą choinką

Przed trzema dniami Tusk zamieścił wideo z przygotowań do świąt, w których towarzyszyła mu wnuczka. Były premier, a prywatnie dziadek pięciorga wnucząt, na prośbę wnuczki kupił największą choinkę, a potem dźwigał ją na ramionach.

- Jak masz piątkę wnucząt, to sto razy bardziej chcesz świat zmieniać na lepsze. Taka matematyka - mówił Tusk w ubiegłym roku, po narodzinach najmłodszego dziecka w rodzinie.

Więcej informacji z kraju znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Kaczyński: Wierzę, że przyszły rok przyniesie zwycięstwo sił patriotycznych

Życzenia świąteczne złożył także Mateusz Morawiecki. Podkreślił, że Polacy mogą być dumni ze swojej życzliwości. "Boże Narodzenie to czas bezinteresownej życzliwości. W 2022 roku Polacy dali temu wyraz jak żaden inny naród. Mamy powody do dumy. Życzę wszystkim zdrowych, spokojnych i pełnych pokoju Świąt!" - napisał szef rządu na Facebooku.

Z kolei prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński powiedział, że wierzy, że przyszły rok przyniesie "zwycięski pokój dla Ukrainy" i koniec kryzysu gospodarczego. Kaczyński odniósł się też do planowanych na jesień przyszłego roku wyborów parlamentarnych. Powiedział, że wierzy, że przyszły rok "przyniesie także zwycięstwo sił patriotycznych, które chcą Polski niepodległej, Polski dbającej o interesy wszystkich obywateli, Polski zasobnej, Polski, która będzie ciągle pięła się w górę".

Więcej o: