PiS wciąż na czele, mimo że do Polski nadal nie płyną unijne miliardy [SONDAŻ]

PiS wciąż utrzymuje się na czele partii walczących o wygraną w przyszłorocznych wyborach parlamentarnych - wynika z sondażu przeprowadzonego przez Ipsos dla OKO.press i TOK FM. Oznacza to, iż mimo sporu rządu z KE ws. miliardów złotych czy wybuchu w siedzibie policji poparcie dla partii Jarosława Kaczyńskiego utrzymuje się na stałym poziomie.
Zobacz wideo Jaka będzie przyszłość paktu senackiego?

Prawo i Sprawiedliwość wciąż może liczyć na najwyższe poparcie wśród partii politycznych w Polsce. Jak wynika z sondażu przeprowadzonego dla portalu OKO.press i radia TOK FM, na formację Jarosława Kaczyńskiego głosować chce 34 proc. respondentów. To o 2 pkt proc. więcej niż podczas listopadowego badania.

Za PiS uplasowała się Koalicja Obywatelska, na którą oddanie głos deklaruje 27 proc. ankietowanych. Taki sam wynik uzyskała również w czasie sondażu przeprowadzonego w zeszłym miesiącu. KO może liczyć na najwyższe poparcie w grupie wiekowej 18-49 lat oraz wśród mieszkańców miast powyżej 20 tys.

Wyborcze podium zamyka Polska 2050 Szymona Hołowni z 10-procentowym wynikiem (to spadek o 2 pkt proc.).

Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl

LuksusLuksus nie tylko za kółkiem. Komfort i zaawansowana technologia pomagają ludziom sukcesu odnieść jeszcze większy sukces

PSL i Agrounia poza Sejmem

Z sondażu wynika, że jeszcze dwie partie dostałyby się do Sejmu. To Lewica z wynikiem 9 proc. (bez zmian) oraz Konfederacja - 6 proc. (bez zmian). Poniżej progu wyborczego mogłyby się znaleźć PSL, na który głosować chcą 4 proc. badanych, oraz Agrounia - 1 proc. Poparcie obu partii spadło o 1 pkt proc. względem listopada. Pójście do urn wyborczych zadeklarowało z kolei 68 proc. respondentów.

OKO.press informuje również, jak powyższe wyniki przeżyłyby się na liczbę mandatów:

  • PiS - 211 mandatów - to o 14 w porównaniu do listopada,
  • KO - 148 mandatów,
  • Polska 2050 - 45 mandatów,
  • Lewica - 39 mandatów,
  • Konfederacja - 16 mandatów,

Oznacza to, że PiS mimo wygranej nie mógłby rządzić samodzielnie.

TechnologiaZaawansowana technologia nie tylko w samochodzie. Pomaga również odnieść sukces w pracy

Więcej o: