Jacek Karnowski w Porannej Rozmowie Gazeta.pl: Mam przekonanie, że PiS straci władzę

W czwartek gościem Porannej rozmowy Gazeta.pl był Jacek Karnowski prezydent Sopotu. Program poprowadził Jacek Gądek.

Jednym z tematów rozmowy był brak środków z Krajowego Planu Odbudowy. Jacek Gądek zapytał, w jakim stopniu odczuwa to Sopot. - Dla Sopotu to jest np. brak nowych komputerów w szkołach, brak dostępu do nowoczesnych technologii dla uczniów i nauczycieli. Nie ma nowych terenów zielonych, energii odnawialnej, nie ma mierników przepływu wody, co jest niezmiernie ważne - wymieniał prezydent Sopotu Jacek Karnowski.

Według samorządowca to, że Polska nie dostała pieniędzy z KPO, powoduje, że w Polsce jest wysoka inflacja i wartość złotego spada. Zapytany o nowelizację ustawy o Sądzie Najwyższym oraz spełnienie tzw. kamieni milowych Jacek Karnowski stwierdził, że "to są dylematy, przed którymi stoi Jarosław Kaczyński."

Z jednej strony to wybór, czy znaleźć się bardziej na prawej stronie sceny politycznej, czyli zawładnąć tym elektoratem, który ma Konfederacja i się kłócić z Unią Europejską i to się wiąże z brakiem pieniędzy. Czy też wziąć pieniądze i odtrącić tych eurosceptycznych wyborców 

- mówił prezydent Sopotu.

Zobacz wideo Poranna rozmowa Gazeta.pl gościem Jacek Karnowski prezydent Sopotu

Z naszym gościem rozmawialiśmy również o ruchu samorządowym TAK! dla Polski. Na jego czele stanął właśnie Jacek Karnowski, prezydent Sopotu, a szefem Rady Politycznej został Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy. W skład rady wszedł także senator Zygmunt Frankiewicz, prezes ZMP. 

Więcej aktualnych informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Samorządowcy sprzeciwiają się "centralizacji władzy i odbieraniu mieszkańcom kolejnych kompetencji w decydowaniu o najbliższych im sprawach". Chcą także zabezpieczyć lokalne wspólnoty przed tzw. Polskim Ładem, który, w ich ocenie, doprowadzi do destrukcji samorządów.

Mamy różne odcienie partyjne, są też ludzie bezpartyjni. Wszyscy rozumiemy, że najważniejsza jest obrona demokracji w Polsce. Bo jeśli będziemy chcieli dyskutować o wysokości podatków czy stosunku do aborcji, to musimy mieć demokratyczny parlament. To nie może być decyzja jednego człowieka

- podkreślił gość Jacka Gądka. Karnowski dodał, że "jest przekonany, że PiS straci władzę".

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: