Radna PiS przyszła na sesję miasta w białych piórach i aureoli. To jej wieloletnia tradycja

Eleonora Szymkowiak, zielonogórska radna PiS po raz kolejny zasłynęła w sieci. Działaczka jak co roku na ostatnią sesję rady miasta tradycyjnie przebrała się za anioła. "To nie żart, to stan umysłu." - napisał na Twitterze Grzegorz Furgo, poseł Koalicji Europejskiej.

"Szopka w Ratuszu. Radna PIS, Eleonora Szymkowiak przyszła na sesję budżetową Rady Miasta w Zielonej Górze w stroju anioła, z aureolą nad głową i ogromnymi skrzydłami...To nie żart, to stan umysłu" - napisał na Twitterze Grzegorz Furgo, poseł Koalicji Europejskiej, dołączając do wpisu zdjęcie.

Polityczka PiS Eleonora Szymkowiak już kolejny rok na ostatnią przed świętami sesję rady miasta przebrała się za aniołka. Radna praktykuje tę tradycję co najmniej od dekady. Zawsze ma na sobie anielskie skrzydła, a czasem zakłada do nich aureole i inne ozdoby.

Zobacz wideo Nowa fucha Kurskiego. Czy to duża strata dla PiS-u?

Więcej najnowszych informacji przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Szymkowiak przebiera się również z okazji Trzech Króli

Szymkowiak okazję do wykorzystania swojego stroju ma również podczas organizowanego przez siebie Orszaku Trzech Króli. Radna przed kilkoma laty na pochód sprowadziła do Zielonej Góry wiele zwierząt, w tym wielbłądy. Na konferencji prasowej występowała w koronie - jednej z 10 tysięcy, które rozdała mieszkańcom swojego miasta.

Eleonora Szymkowiak Radna przebrana za anioła na sesji rady miasta

"Wylewa się tu morze ścieku na radną Eleonorę Szymkowiak, tymczasem na co dzień ta pani gotuje dla bezdomnych, zbiera dary dla potrzebujących, organizuje żywe szopki, a nawet dancingi" - zwraca uwagę Maciej Bąk z Radia ZET.

W poprzednich latach również polityczni przeciwnicy radnej Szymkowiak bronili jej ekscentrycznego stroju. "(...) zdarzają się jej wypowiedzi dalekie od "anielskich", ale podejrzewam, że wśród osób naśmiewających się z niej, nie ma nikogo, kto byłby tak zaangażowany w pomoc innym ludziom. Jest autentyczna w tym, co robi i nikogo nie udaje" - komentował radny SLD Tomasz Nestorowicz.

Eleonora Szymkowiak pomagała również dzieciom z Aleppo - w 2017 roku urządziła zbiórkę zabawek i słodyczy dla 500 małych Syryjczyków.

Więcej o: