Czarnek straszy prześladowaniem chrześcijan na dużą skalę. "Stadion Narodowy nowym Koloseum"

Choć do wyborów parlamentarnych został niemal rok, to wielu polityków już teraz wygłasza tezy, które mają zaktywizować i przestraszyć wyborców. Minister edukacji obwieścił w TVP Info, że "zwycięstwo opozycji będzie oznaczało prześladowanie chrześcijan". - Taki jest program lewactwa europejskiego - stwierdził Przemysław Czarnek, który na antenie publicznej telewizji nie spotkał się z żadną kontrą. Krytyczne komentarze pojawiły się za to w mediach społecznościowych. "Stadion Narodowy będzie nowym Koloseum. Lwy weźmiemy z pobliskiego zoo" - zakpił Radosław Sikorski.

Minister edukacji Przemysław Czarnek w poniedziałkowym wystąpieniu w TVP Info odniósł się do wyborów parlamentarnych, które mają odbyć się w Polsce jesienią 2023 roku. - Zwycięstwo opozycji w przyszłorocznych wyborach będzie oznaczało prześladowanie chrześcijan na dużą skalę. Katolicy byliby nie opiłowywani z przywilejów, ale odzierani z praw, które mają w wolnym, demokratycznym państwie - mówił w TVP Info polityk z PiS.

Głosząc te wyssane z palca "rewelacje" minister Czarnek najwyraźniej poszedł w ślady swojej podwładnej - małopolskiej kuratorki oświaty. Jak pisaliśmy, Barbara Nowak pytała na Twitterze "lewackich radnych", czy planują mordować księży, więzić katolików i niszczyć kościoły. I zamiast reprymendy od szefa za publiczne głoszenie agresywnych niedorzeczności, Nowak znalazła w szefie naśladowcę. 

Zobacz wideo Lex Czarnek powinno ponownie trafić do kosza? Dziemianowicz-Bąk: Ile można się dawać upokarzać?

Przemysław Czarnek o wygranej opozycji w wyborach i "jednostkowych przypadkach niegodnego zachowania księży"

Przemysław Czarnek mówił także w TVP Info, że niektóre media są "zaprogramowane na dechrystianizację", chociaż nie wymienił ani konkretnych tytułów czy stacji, ani nie podał przykładów, które mają potwierdzać jego teorię. Minister dalej twierdził, że media te reprezentują program "lewactwa europejskiego", którego rzekomym celem jest "wynarodowić narody europejskie", w tym oczywiście Polskę.

Minister edukacji uważa, że "niektóre media" skupiają się na "jednostkowych przypadkach niegodnego zachowania księży i katechetów i przenoszą je na cały Kościół". - Każdego dnia, jeśli się włączy Onet czy WP, jest jakiś paskudny atak na seminaria duchowne, na księży, wyciąganie, na podstawie jednego przypadku, wniosków co do całości. To jest program dechrystianizacji - stwierdził Czarnek. 

Warto tu podkreślić, że duchowni nie są wyjęci spod prawa i ich również obowiązują przepisy prawa - nie tylko tego boskiego. Z dokumentu Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego wynika, że od 1 lipca 2018 do 31 grudnia 2020 roku do diecezji i zakonów męskich wpłynęło aż 368 zgłoszeń dotyczących molestowania seksualnego osób małoletnich przez duchownych. Blisko połowa osób pokrzywdzonych, których dotyczyły zgłoszenia, miała poniżej 15. roku życia (47 proc.). 

Przeczytaj więcej aktualnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Przemysław Czarnek - zdjęcie archiwalneBędzie lex Czarnek 3.0. Minister edukacji: W ustawie nic nie zmienię

- Europa niechrześcijańska nie będzie już Europą taką, jaką znaliśmy. Najpierw będzie Europą pustki, a później będzie wypełniona przez inne, obce cywilizacje (...) np. cywilizację muzułmańską - mówił dalej minister Czarnek. Stwierdził, że w "wielu miejscach w Europie, dechrystianizacja się powiodła", ale nie wiadomo, jakie miejsca miał na myśli, bo ich nie wymienił. 

Politycy komentują słowa ministra edukacji. "Stadion Narodowy będzie nowym Koloseum"

Do słów ministra edukacji odnieśli się już użytkownicy mediów społecznościowych.

Stadion Narodowy będzie nowym Koloseum. Lwy weźmiemy z pobliskiego zoo

- napisał ironicznie Radosław Sikorski

Najwięcej dla dechrystianizacji robi polska prawica i dyr. Rydzyk. Są bardzo skuteczni

- dodała posłanka Lewicy Anna-Maria Żukowska.

Sojusz tronu z ołtarzem jest najszybszą drogą do dechrystianizacji Polski - przestańcie zawłaszczać i upolityczniać chrześcijaństwo

- napisał Jan Popławski z ugrupowania Centrum dla Polski. 

TVP zdjęcie ilustracyjneMedia: Policja interweniowała na wigilii TVP3 Opole. "Dali sobie po twarzach"

Więcej o: