Gdańsk. Radio ZET: Radny PiS za 630 tys. złotych z MSZ prowadzi ośrodek debaty

Radny Prawa i Sprawiedliwości Andrzej Skiba prowadzi w Gdańsku Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej za 630 tysięcy złotych otrzymanych z Ministerstwa Spraw Zagranicznych - ustaliło Radio ZET. W zespole polityka jest również jego narzeczona oraz asystent społeczny posła PiS Kacpra Płażyńskiego.
Zobacz wideo Co powinniśmy robić, żeby gazu nie zabrakło?

Andrzej Skiba jest szefem Instytutu Debaty Publicznej. To właśnie ta instytucja wygrała w tym roku konkurs ogłoszony przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych na prowadzenie na Pomorzu Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej. Na lata 2022-2024 Skiba otrzymał łącznie ponad 630 tysięcy złotych.

Więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Radny Prawa i Sprawiedliwości pełni w ośrodku funkcję koordynatora. Jak podaje Radio Zet, w jego zespole pracuje również Marcelina Wilczewska, prywatnie narzeczona Andrzeja Skiby oraz Sebastian Piasecki, asystent posła PiS Kacpra Płażyńskiego.

Radio ZET: Radny PiS za pieniądze z MSZ prowadzi Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej

Instytut Debaty Publicznej prowadzi Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej od marca tego roku. Wcześniej prowadziło je stowarzyszenie Morena. Stowarzyszenie również wystartowało do konkursu na prowadzenie ośrodka. Jak podaje Radio Zet, oba zgłoszone wnioski uzyskały podobną ocenę, jednak ostatecznie MSZ zdecydowało się powierzyć misję radnemu PiS.

Andrzej Skiba, odpowiadając na pytania stacji o podsumowanie działalności ośrodka w 2022 roku, przekazał, że w warsztatach i szkoleniach łącznie wzięły udział 523 osoby. RODM Gdańsk w 2022 roku zorganizował: 15 warsztatów, sześć szkoleń, sześć debat, pięć wykładów i pięć spotkań. Brał też między innymi udział w organizacji pomocy dla Ukrainy.

Stacja przypomina, że RODM działają we wszystkich miastach wojewódzkich. Na przykład w Toruniu prowadzi go uczelnia o.Tadeusza Rydzyka.

Więcej o: