Jak długo Jarosław Kaczyński będzie prezesem PiS? Suski: Do setki pociągnie

- Nie ma takiego - stwierdził Marek Suski, odpowiadając na pytanie o osobę, która mogłaby zastąpić Jarosława Kaczyńskiego. Jak dodał, prezes PiS "do setki pociągnie".

Jarosław Kaczyński prezesem PiS jest od 2003 roku. 3 lipca 2021 roku ponownie został wybrany na kolejną kadencję. - Po raz ostatni staję na czele Prawa i Sprawiedliwości i chcę powiedzieć, że dziękuję państwu i Bogu, że staję na czele wtedy, gdy Prawo i Sprawiedliwość stoi przed ogromnymi zdaniami i szansą - mówił wówczas. Choć polityk ma jeszcze wiele planów, które chciałby zrealizować, w ciągu ostatnich lat wielokrotnie sugerował, że zbliża się czas jego emerytury

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Zobacz wideo Czy Solidarna Polska opuści Zjednoczoną Prawicę? Cymański: Oczywiście, że zostajemy

Jak długo Kaczyński będzie prezesem PiS? Kto go zastąpi?

Odmienne zdanie ma Marek Suski, poseł Prawa i Sprawiedliwości. Uważa, że Jarosław Kaczyński "absolutnie" nie powinien odchodzić na polityczną emeryturę. W sobotę (17 grudnia) w rozmowie z "Super Expressem" ocenił, że na stanowisku prezesa "do setki pociągnie". Co więcej, nie widzi jego potencjalnego następcy. - Nie ma takiego - dodał.

Okazuje się jednak, że będzie musiał się taki znaleźć. Jarosław Kaczyński w Przemyślu zapowiedział, że jego ostatnia kadencja przypadnie na rok 2025. Zanim na dobre odejdzie z polityki, chce po raz ostatni odwiedzić wszystkie okręgi, by pożegnać wyborców. Jednak prezes PiS podobnie mówił w 2019 roku we wsi Kuczki-Kolonia (woj. mazowieckie). - Za cztery lata ktoś inny będzie stał na moim miejscu, bo ja już swoje lata mam - oznajmił wówczas.

Jakich tematów lepiej nie poruszać przy wigilijnym stole, aby uniknąć rodzinnych dramatów?Co zrobić, gdy bliscy zadają wścibskie pytania? Jest kilka sposobów

Co trzeci Polak uważa, że prezes PiS jest niezastąpiony

Jak pisaliśmy w Gazeta.pl, ponad 30 proc. badanych uznało, że po odejściu Jarosława Kaczyńskiego Zjednoczona Prawica się rozpadnie - wynika z sondażu SW Research dla rp.pl, który został przeprowadzony między 6 a 7 grudnia. 

15,2 proc. Polaków uznało jednak, że nowym liderem ZP mógłby zostać Mateusz Morawiecki, 8 proc. natomiast, że nadawałby się do tego Mariusz Błaszczak. 6 proc. wskazało na Andrzeja Dudę, 4,2 proc. na Zbigniewa Ziobrę, natomiast 2,5 proc. na Elżbietę Witek.

Jarosław Kaczyński, żegnając się w czerwcu ze stanowiskiem wicepremiera, przekazał, że jego obowiązki przejmie szef MON, Mariusz Błaszczak. - I sądzę też - chociaż to nie jest jeszcze ten moment, w którym mogę to publicznie ogłaszać - że zastąpi mnie pod każdym względem, także - myślę - jeżeli chodzi o wszystkie funkcje - dodał.

Jak pielęgnować skórę niemowlęciaSkóra niemowlaka jest delikatna. Jakie problemy pojawiają się najczęściej?

 

Więcej o: