Ubywa zwolenników rządu Mateusza Morawieckiego. Efekty jego prac źle ocenia 56 proc. [SONDAŻ]

W sondażu CBOS rząd Mateusza Morawieckiego zaliczył spadek poparcia o 5 pkt. proc. Wzrosła liczba przeciwników ekipy rządzącej, która obecnie wynosi 46 proc.

Jak informuje CBOS, w stosunku do listopada grudniowe poparcie dla rządu Mateusza Morawieckiego zmniejszyło się z 33 do 28 proc. Natomiast odsetek przeciwników ekipy rządzącej wzrósł z 44 do 46 proc. Przybyło też osób, które deklarują obojętność (z 20 do 23 proc.).

Sondaż. Większość Polaków źle ocenia efekty prac rządu Mateusza Morawieckiego

Z bardziej szczegółowych danych CBOS, które media publikują za PAP, dowiadujemy się, że efekty pracy rządu pozytywnie ocenia 34 proc. respondentów (spadek o 2 pkt. proc.). Źle zaś 56 proc. (wzrost o 3 pkt. proc.). 10 proc. uczestników badania nie ma zdania na ten temat. 

Zobacz wideo Co powinniśmy robić, żeby gazu nie zabrakło?

30 proc. dostrzega pespektywę poprawy sytuacji w wyniku działań obecnego rządu (spadek o 2 pkt. proc.). Natomiast 61 proc. uważa, że polityka rządu nie jest skuteczna (wzrost o 2 pkt. proc.). 9 proc. badanych nie ma na ten temat zdania. 

"Mimo niekorzystnych dla rządu zmian, jego obecne notowania są nieco lepsze niż w październiku. Od jesieni 2020 roku rząd Mateusza Morawieckiego ma więcej przeciwników niż zwolenników, zaś jego działalność częściej oceniania jest negatywnie niż pozytywnie" - podał w publikacji CBOS (cytat za forsal.pl).

Więcej o: