Wzrost poparcia dla PiS i KO. Różnica między ugrupowaniami jest minimalna [SONDAŻ]

W najnowszym sondażu dla "Faktów" TVN Koalicja Obywatelska uplasowała się tuż za Zjednoczoną Prawicą. Różnica między ugrupowaniami wynosi jeden punkt procentowy.

W sondażu, który przeprowadził Kantar na zlecenie "Faktów" TVN, Zjednoczona Prawica jest na pierwszym miejscu z wynikiem 32 proc. Dla obozu rządzącego to wzrost o 3 pkt proc. w stosunku do poprzedniego badania z sierpnia. Drugie miejsce przypadło Koalicji Obywatelskiej z wynikiem 31 proc. (wzrost o 4 pkt proc.).

Zobacz wideo Kohut na debacie w PE o korupcji nawiązał do PiS: Nie ma świętych krów w Parlamencie Europejskim. Uczcie się od Unii!

Sondaż. Zjednoczona Prawica na czele, Koalicja Obywatelska tuż za nią

Dalej uplasowała się Polska 2050, na którą oddanie głosu zadeklarowało 11 proc. respondentów, co oznacza spadek poparcia o 2 pkt proc. Kolejna jest Konfederacja z 9 proc. (wzrost o 1 pkt proc.). Jako ostatnia do Sejmu weszłaby Lewica z poparciem na poziomie 6 proc. (spadek o 1 pkt proc.). 

Poza Sejmem znalazłoby się PSL, na które chce zagłosować jedynie 3 proc. uczestników badania (wzrost poparcia o 1 pkt proc.). Kukiz'15 i AgroUnia mają taki sam wynik - 1 pkt proc. Poparcie dla Porozumienia wyniosło 0 proc.

Odpowiedź "nie wiem\trudno powiedzieć" wskazało 6 proc. ankietowanych.

Sondaż został przeprowadzony w dniach 9-15 grudnia 2022 roku na ogólnopolskiej próbie 1001 osób powyżej 18. roku życia.

Więcej o: