Rzecznik PiS: Projekt nowelizacji o Sądzie Najwyższym został zdjęty z porządku obrad

Rzecznik PiS poinformował, że projekt nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym został zdjęty z porządku obrad. Jak mówił Rafał Bochenek, ma to związek z apelem Andrzeja Dudy.

- W związku z apelem pana prezydenta Andrzeja Dudy pani marszałek Elżbieta Witek na wniosek szefa klubu Ryszarda Terleckiego podjęła decyzję o zdjęciu z porządku obrad ustawy dot. wymiaru sprawiedliwości. Zgodnie z apelem pana prezydenta ten temat wymaga pogłębionej analizy. Rzeczywiście, takie głosy płynęły z innych środowisk politycznych. Dlatego ten projekt został zdjęty i będzie procedowany w późniejszym czasie - przekazał na konferencji prasowej w Sejmie rzecznik PiS Rafał Bochenek.

Zobacz wideo Białoruskie wojsko szykuje się do wojny

Sejm. Projekt ustawy o Sądzie Najwyższym zdjęty z porządku obrad

Bochenek podkreślał, że "jest to projekt trudny i ważny dla Polski". - Dlatego uważamy, że powinien być skonsultowany - mówił. 

Andrzej Duda wcześniej podkreślał, że propozycje zmian w Sądzie Najwyższym nie były z nim konsultowane. - Nie współuczestniczyłem w przygotowywaniu tego projektu, który jest złożony w Sejmie i nie konsultowano ze mną jego postanowień. Sam projekt ustawy zobaczyliśmy w Kancelarii Prezydenta - mówił. - To była decyzja rządu i ja ją szanuję - dodawał. 

Przygotowanie jednośladu do zimyJak przezimować motocykl? Na co trzeba zwrócić uwagę? Kluczowe zasady są proste

W czwartek Sejm miał rozpocząć prace nad projektem zmian w ustawie o Sądzie Najwyższym. Zgodnie z harmonogramem pierwsze czytanie projektu miało rozpocząć się o godz. 16.30. Projekt zmian został przygotowany przez premiera Mateusza Morawieckiego i ministra do spraw europejskich Szymona Szynkowskiego vel Sęka. Jego założenia - jak zapewniają autorzy - zostały wynegocjowane z Komisją Europejską. 

Technologie zmieniają nasze życie szybciej, niż zauważamyTechnologie zmieniają nasze życie szybciej, niż to zauważamy [MOTO 2030]

Więcej o: