Kowalski krzyczał na komisji, broniąc Ziobrę. "Uderzacie w męża stanu, Tusk lizał buty Putinowi"

W trakcie posiedzenia sejmowej komisji ws. wotum nieufności dla Zbigniewa Ziobry swojego lidera w zagorzały sposób bronił poseł Solidarnej Polski Janusz Kowalski. - Uderzacie w męża stanu, który broni polskiej suwerenności, dlatego, żeby przypodobać się niedawnemu lokajowi Angeli Merkel, który lizał buty Władimirowi Putinowi - Donaldowi Tuskowi - grzmiał wiceminister rolnictwa.

W poniedziałek w nocy podczas obrad sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka dyskutowano na temat wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. Odwołania Zbigniewa Ziobry chcą kluby Koalicji Obywatelskiej, Lewicy oraz koło Polska 2050. Zdaniem wnioskodawców obecny minister sprawiedliwości jest odpowiedzialny za blokowanie środków unijnych dla Polski.

- Ten wniosek został złożony, bo uważamy Zbigniewa Ziobrę za szkodnika, który zablokował środki unijne - mówił poseł KO Michał Szczerba.

Z kolei posłanka KO Kamila Gasiuk-Pihowicz nazwała Zbigniewa Ziobrę najgorszym ministrem w Polsce po 1989 roku. - Od siedmiu lat przybywa nowych powodów, dla których Zbigniew Ziobro powinien zostać nie tylko usunięty z urzędu, ale w ogóle powinien odejść z polskiej polityki. Skala szkód, które cały czas wyrządza, jest trudna do wyobrażenia - przekonywała. 

Zobacz wideo Bielan: Solidarna Polska jest mniejszością w koalicji i w końcu będzie musiała się dopasować

Janusz Kowalski krzyczy i broni Ziobrę. "Uderzacie w męża stanu"

Dyskusja była bardzo zażarta. W obronie ministra sprawiedliwości stanął Janusz Kowalski. Poseł Solidarnej Polski mówił o zasługach Ziobry. Wspomniał m.in. o wyprawce dla dzieci czy 13. i 14. emeryturze.

Wiceminister rolnictwa podczas swojej mowy zgodził się z opozycją, że wniosek ws. wotum nieufności ma wymiar symboliczny. Dla posła Solidarnej Polski symboliczna jest jednak data. - 13 grudnia, w 41. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, spadkobiercy komunistów, bo bronicie SB-ków, tak, jak wy, postkomuniści z lewicy razem z proniemiecką Platformą Obywatelską uderzacie w Zbigniewa Ziobro. Uderzacie w męża stanu, który broni polskiej suwerenności, dlatego, żeby przypodobać się niedawnemu lokajowi Angeli Merkel, który lizał buty Władimirowi Putinowi - Donaldowi Tuskowi - powiedział Janusz Kowalski.

- Wy wszyscy w tym swoim szale antypolskim nie macie ani jednego argumentu, dla którego atakujecie Zbigniewa Ziobro. [...]. Robiliście wszystko, co chciała Angela Merkel i Władimir Putin. Jesteście najbardziej proputinowską partią w III RP - mówił poseł Kowalski.

- Minister Ziobro jest wszędzie tam, gdzie Polacy potrzebują pomocy. (...) Minister Zbigniew Ziobro broni polskiej suwerenności, broni polskiego węgla, broni Polski przed niemieckimi wiatrakami i broni polskich dzieci przed zboczeńcami i dlatego tak nienawidzicie Zbigniewa Ziobry. (...) Polska Zbigniewa Ziobry to Polska suwerenna, a Polska Donalda Tuska to Polska skarlała, to jest Polska landu niemieckiego, której wy chcecie, a my się na to nie godzimy - zakończył poseł Solidarnej Polski.

Na nagraniach, które udostępniła m.in. na swoim profilu Solidarna Polska widać, że podczas przemowy ministra Kowalskiego członkowie jego ugrupowania, w tym sam Zbigniew Ziobro, byli momentami bardzo rozbawieni. 

Więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Komisja zdecydowała ws. wniosku o wotum nieufności wobec Ziobry

Sejmowa Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka negatywnie zaopiniowała wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. Za pozytywnym zaopiniowaniem wniosku głosowało 13 posłów, za negatywnym było 15. Nikt nie wstrzymał się od głosu. 

Więcej o: