Posiedzenie klubu PiS. Terlecki zapytany o Ziobrę: Nie widziałem, ale mogłem przeoczyć

Ryszard Terlecki i Rafał Bochenek zapewniali po poniedziałkowym posiedzeniu klubu, że "Zjednoczona Prawica pozostanie zjednoczona". Rzecznik PiS przekazał, że trwają intensywne prace dotyczące projektu ustawy o sędziach pokoju.

- Spotkaliśmy się przed bardzo ważnym posiedzeniem Sejmu, na którym odbędzie się głosowanie budżetowe. Wszystko wskazuje na to, że odbędzie się ono w czwartek - poinformował po posiedzeniu klubu PiS Ryszard Terlecki, szef klubu i wicemarszałek Sejmu. - Omówiliśmy przebieg tych głosowań, omówiliśmy kwestię pewnego wzmożenia dyscypliny wśród posłów. Jesteśmy dobrej myśli, mamy większość, wygramy głosowanie - podkreślił.

Zobacz wideo Ekspert o powołaniach: Spokojnie, nie będzie mobilizacji 200 tys. osób na raz

Posiedzenie klubu PiS. Był Ziobro? Terlecki: Nie widziałem, ale mogłem przeoczyć

Terlecki zapewnił, że Solidarna Polska zagłosuje razem z PiS w sprawach budżetowych. Z kolei posłowie PiS będą bronić Zbigniewa Ziobry podczas głosowania nad wnioskiem o wotum nieufności wobec niego. Terlecki został zapytany, czy na poniedziałkowym spotkaniu był obecny szef Solidarnej Polski. - Nie wiedziałem, ale było tak wielu posłów, że mogłem przeoczyć. 

Po posiedzeniu głos zabrał rzecznik PiS Rafał Bochenek. Mówił m.in. o kwestiach związanych z ustawą dotyczącą sędziów pokoju. - Jest stanowisko - przyjęte przez aklamację - komisji, która zajmuje się sędziami pokoju, aby zintensyfikować prace nad tą ustawą - mówił rzecznik PiS. - Domawiane są szczegóły jeżeli chodzi o ostateczny kształt tej ustawy i w jakim zakresie ona będzie wdrażana - czy projekt będzie dotyczył całej Polski, czy może pilotaż realizowany na określonym terytorium naszego kraju. Chcę podkreślić, że to bardzo ważna dla Prawa i Sprawiedliwości ustawa, traktujemy ją priorytetowo i chcemy możliwie szybko tę ustawę uchwalić - podkreślał. 

Bochenek także odniósł się do głosowania ws. odwołania Ziobry. - Zjednoczona Prawica pozostanie zjednoczona i na pewno obronimy naszego ministra sprawiedliwości - mówił.

W poniedziałek odbyło się posiedzenie klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości poświęcone planom partii na przyszły rok, w tym zaplanowanym na jesień wyborom parlamentarnym. Posłowie i senatorowie PiS dyskutowali również na temat spraw bieżących związanych z najbliższym posiedzeniem Sejmu. Izba zajmie się na nim m.in. ustawą budżetową. Pod głosowanie poddany zostanie także wniosek opozycji o wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry.

Rzecznik rządu Piotr Müller pytany przez dziennikarzy o tę sprawę, stwierdził, że klub PiS będzie bronił stabilizacji w rządzie Zjednoczonej Prawicy. Podkreślił, że jej elementem jest większość parlamentarna i obecność Solidarnej Polski w klubie PiS. Dodał, że PiS i Solidarna Polska nie zgadzają się ze sobą w niektórych kwestiach. Stwierdził, że nie jest to powód, aby zrywać koalicję.

Więcej o: