KO z przewagą nad PiS w najnowszym sondażu. Donald Tusk: Pierwszy prezent pod choinkę

Koalicja Obywatelska jest na pierwszym miejscu w sondażu przeprowadzonym przez Kantar Public. Największe ugrupowanie opozycyjne zyskało 4 pkt. proc. w stosunku do badania z listopada.

Wyniki sondażu publikuje m.in. tvn24.pl. Z badania Kantar Public wynika, że Koalicja Obywatelska może cieszyć się poparciem na poziomie 32 proc. To oznacza wzrost o 4 pkt. proc. w stosunku do ankiety z listopada. Drugie miejsce przypadło Prawu i Sprawiedliwości z wynikiem 28 proc. (spadek o 2 pkt. proc.). 

Zobacz wideo Polska wśród liderów wydatków na zbrojenia. Co z finansowaniem?

Sondaż. KO na prowadzeniu, Lewica trzecia

10 proc. to wynik Lewicy (wzrost o 3 pkt. proc). Czwarta w zestawieniu jest Polska 2050 z 9-procentowym poparciem (bez zmian). Do Sejmu weszłaby jeszcze Konfederacja z 5 proc. poparcia (wzrost o 1 pkt. proc.).

Na dalszym miejscu uplasowało się Polskie Stronnictwo Ludowe z 2 proc. poparcia (spadek o 2 pkt. proc.). Jednoprocentowe poparcie mają Porozumienie, Kukiz'15 i AgroUnia. 11 proc. respondentów to osoby niezdecydowane. Chęć udziału w wyborach zadeklarowało 67 proc. 

Zaginięcie Iwony Wieczorek. Na policję zgłosił się poszukiwany mężczyznaB. policjant o nowych faktach ws. zaginięcia Wieczorek. "Klapki na oczach"

Donald Tusk: Prezent

W komentarzu do badania, który cytuje tvn24.pl, Kantar Public zwróciło uwagę, że w tym roku to już trzeci sondaż wskazujący na wygraną KO. "Chociaż Prawo i Sprawiedliwość i Koalicja Obywatelska zmieniają się miejscami, to gdy przyjrzymy się kolejnym pomiarom, widzimy tendencję wzrostową KO i spadkową PiS. Te zmiany i wahania mają prawdopodobnie związek ze zmniejszającą się mobilizacją elektoratu Prawa i Sprawiedliwości" - czytamy.

Badanie zostało przeprowadzone w dniach 2-7 grudnia na 970-osobowej grupie dorosłych Polaków. 

Wyniki sondażu skomentował krótko Donald Tusk. "Pierwszy prezent pod choinkę…" - napisał na Twitterze. 

Śnieżyca przyniosła wysyp denialistów klimatycznychPILNE: Odwołano globalne ocieplenie, bo publicysta zobaczył śnieg za oknem

Więcej o: