"Kamraci" grożą śmiercią Adamowi Niedzielskiemu. Minister zdrowia mówi o zamachu

- Z mojego punktu widzenia to jest sytuacja absolutnie niebezpieczna. To jest regularne planowanie zamachu - powiedział Adam Niedzielski, komentując groźby jednego z członków grupy "kamratów", który miał mówić o morderstwie ministra zdrowia. - To organizacje, które stanowią zagrożenie dla porządku konstytucyjnego - dodał polityk.
Zobacz wideo W Sejmie o ochronie prezesa PiS. "Jednego Kaczyńskiego zabiliście, drugiego ochronimy"

Jeden z członków grupy "kamratów" miał publicznie ogłaszać, że chce zamordować ministra zdrowia. W poniedziałek na antenie Radia Plus Adam Niedzielski odniósł się do tych gróźb. - Z mojego punktu widzenia to jest sytuacja absolutnie niebezpieczna. To jest regularne planowanie zamachu. To jest sytuacja zagrożenia życia i to jest tak naprawdę powtarzająca się sytuacja - powiedział polityk.

- Ja jestem w sytuacji, w której mogę liczyć na ochronę ze strony państwa pod kątem służb, funkcjonariuszy, którym bardzo dziękuje za to wsparcie, którzy zapewniają mi ten komfort bezpieczeństwa - podkreślił.

Pytany o to, czy obecnie ma wzmocnioną ochronę, szef resortu zdrowia odparł, że tak.

Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl

"To organizacje, które stanowią zagrożenie dla porządku konstytucyjnego"

Adam Niedzielski stwierdził również, że to sytuacja "trudna w skali ogólnospołecznej". - Mamy do czynienia z organizacją, która sprzyja Putinowi, która jest podejrzewana o rosyjskie finansowanie, która propaguje treści faszystowskie, która propaguje negatywny stosunek do szczepień - zaznaczył minister zdrowia, dodając, że "to są organizacje, które stanowią zagrożenie dla porządku konstytucyjnego w Polsce".

- Apeluję do wszystkich, żeby z rozmysłem i rozwagą przyjmowali treści przyjmowane przez tych bardzo niebezpiecznych ludzi - powiedział.

***

"Kamraci" - tak swoich zwolenników nazywa Wojciech O. pseudonim Jaszczur. To youtuber, nacjonalista, prawicowy radykał propagujący antysemityzm, homofobię i teorie spiskowe, a także antyszczepionkowiec.

W listopadzie 2021 roku prokuratura postawiła Wojciechowi O. zarzuty publicznego nawoływania do nienawiści na tle narodowościowym i znieważenia członków narodu żydowskiego z powodu przynależności narodowościowej. "Jaszczur" wielokrotnie był zatrzymywany przez policję.

Więcej o: