"Kamraci" grożą śmiercią Adamowi Niedzielskiemu. Minister zdrowia mówi o zamachu

- Z mojego punktu widzenia to jest sytuacja absolutnie niebezpieczna. To jest regularne planowanie zamachu - powiedział Adam Niedzielski, komentując groźby jednego z członków grupy "kamratów", który miał mówić o morderstwie ministra zdrowia. - To organizacje, które stanowią zagrożenie dla porządku konstytucyjnego - dodał polityk.
Zobacz wideo W Sejmie o ochronie prezesa PiS. "Jednego Kaczyńskiego zabiliście, drugiego ochronimy"

Jeden z członków grupy "kamratów" miał publicznie ogłaszać, że chce zamordować ministra zdrowia. W poniedziałek na antenie Radia Plus Adam Niedzielski odniósł się do tych gróźb. - Z mojego punktu widzenia to jest sytuacja absolutnie niebezpieczna. To jest regularne planowanie zamachu. To jest sytuacja zagrożenia życia i to jest tak naprawdę powtarzająca się sytuacja - powiedział polityk.

- Ja jestem w sytuacji, w której mogę liczyć na ochronę ze strony państwa pod kątem służb, funkcjonariuszy, którym bardzo dziękuje za to wsparcie, którzy zapewniają mi ten komfort bezpieczeństwa - podkreślił.

Pytany o to, czy obecnie ma wzmocnioną ochronę, szef resortu zdrowia odparł, że tak.

Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl

Zbigniew Ziobro, Mateusz MorawieckiMorawiecki uderza w Ziobrę? "Sądownictwo w stanie półzapaści"

"To organizacje, które stanowią zagrożenie dla porządku konstytucyjnego"

Adam Niedzielski stwierdził również, że to sytuacja "trudna w skali ogólnospołecznej". - Mamy do czynienia z organizacją, która sprzyja Putinowi, która jest podejrzewana o rosyjskie finansowanie, która propaguje treści faszystowskie, która propaguje negatywny stosunek do szczepień - zaznaczył minister zdrowia, dodając, że "to są organizacje, które stanowią zagrożenie dla porządku konstytucyjnego w Polsce".

- Apeluję do wszystkich, żeby z rozmysłem i rozwagą przyjmowali treści przyjmowane przez tych bardzo niebezpiecznych ludzi - powiedział.

***

"Kamraci" - tak swoich zwolenników nazywa Wojciech O. pseudonim Jaszczur. To youtuber, nacjonalista, prawicowy radykał propagujący antysemityzm, homofobię i teorie spiskowe, a także antyszczepionkowiec.

W listopadzie 2021 roku prokuratura postawiła Wojciechowi O. zarzuty publicznego nawoływania do nienawiści na tle narodowościowym i znieważenia członków narodu żydowskiego z powodu przynależności narodowościowej. "Jaszczur" wielokrotnie był zatrzymywany przez policję.

Antoni MacierewiczKiedy powstanie komisja badająca wpływy Rosji? Macierewicz podał termin

Więcej o: